Wat kan dit patroon Remeha calenta CW6 met interne boiler verklaren

Hallo,

Onze Remeha Calenta CW6 40 liter verwarmt regelmatig de interne buffervat (boiler). Het valt ons op dat na het verwarmen het zo´n 15 minuten duurt voordat de ketel weer gaat branden voor de CV en hierna gaat hij heel lang op 35 graden branden en pas na 15 minuten wat hoger branden. Dit terwijl de thermostaat in de woonkamer op vraag staat. De temperatuur in de woonkamer zakt uiteindelijk hierdoor waardoor de ketel daarna weer heel hoog gaat branden. Dit gaat door totdat we weer opnieuw warm water gebruiken of wanneer het interne buffervat weer wordt verwarmd (iedere 2-3 uur). De installateur heeft al de CP700 van 2.0 naar 0.0. gezet, Ook zijn de pomp parameters gecontroleerd op tapwater bedrijf.Toch heeft dit nog niet het gewenste effect.

Op dit schema van de slimme meter kun je goed zien dat dit gedrag zich voordoet en op deze manier krijgen we de woning niet goed warm.
schema slimme meter januari 2025 1.jpg
schema slimme meter januari 2025 2.jpg

Is er iemand die dit probleem herkent en kan ons een tip geven wat er eventueel aan de hand kan zijn?

Groeten Johanna
 
  • Waarschuwing
    Klusidee
    Waarschuwing
  • wat zijn de aanvoer en retour temperaturen als de ketel brand voor de verwarming? is de installatie na geregeld? zijn er radiatoren of is er vloerverwarming? hoeveel radiatoren of groepen staan open?
     
    We hebben radiatoren en vvw. De installatie is recent geheel waterzijdig ingeregeld mbv echo en warmtemeter door technische mensen van de leverancier zelf.
    Dit probleem komt volgens mij echt vanuit de ketel. Het buffervat wordt verwamt en daarna stopt de ketel zo'n 15 minuten. Ik las ergens anders bij iemand dit probleem ook had. Diegene benoemde dat het tijdens of nadat het buffervat was opgewarmd dit hete water ook hun cv-leiding in liep en dat dit veroorzaakte dat de ketel stopte met verwarmen (antipendelstoring?). Wij hebben echter geen melding van een storing.
     
    @De loodgieter bedankt voor je reactie

    Het max vermogen staat op 4000
    en de pomp op max 100% minimaal 60%
    De aanvoertemp staat op 70 gr, Het tapwater op 60 gr

    Vraag: kan het zijn dat de ketel even in storing gaat na het opwarmen vd interne boiler, omdat dit wordt verwarmd tot wel 72 graden en de CV is begrenst tot 70 graden. Ik voel namelijk direct nadat de boiler klaar is met opwarmen heel heet water de CV aanvoerleiding in lopen. Deze aanvoerleiding is tijdens het opwarmproces van de interne boiler gewoon lauw. Wanneer de CVketel na 10-15 minuten weer voor de CV gaat branden is dit water ook weer lauw. De ketel geeft dan ook een temperatuur aan van 35 graden.
     
    Neen de instelling voor cv en warm water zijn apart en beïnvloeden elkaar niet.
    Heeft u een Calenta Ace aan de instelling van de parameters te zien.
    Heeft u thermostaatkranen zitten voor de douche of het bad?
    Tijdens deze 10-15 blijft het display op de ketel aangeven dat er voor warm water verwarmt word?
    Te zien aan het kraantje in het display?
     
    @De loodgieter nog een aanvulling op mijn vorig bericht.... we hebben vlakbij de CVketel een vloerverwarmingsverdeler met een WILO-pomp die voortdurend aan staat. Kan het zijn dat deze het net opgewarmde tapwater de aanvoerleiding van de CVketel in trekt? Zonee, hoe komt het dat ik dit hele hete water wel in de aanvoerleiding vanuit de CV voel stromen wanneer de boiler klaar is met opwarmen?
     
    De verdeler van de vloer verwarming kan hier invloed op hebben als deze hydraulisch actief aangesloten is, als deze hydraulisch neutraal aangesloten is zou het niets uit moeten
    maken.
    Plaats eens een foto van de verdeler.
     
    Laatst bewerkt:
    @De loodgieter
    We hebben een therminon vw-unit composiet LTV die hydraulisch neutraal is ingesteld en recent zijn onze vvw en radiatoren waterzijdig ingeregeld door de mensen van Therminon. Het viel hun op dat de druk in de leiding soms weg viel. We hebben het er maar op gegokt dat dit kwam door de boiler die ging verwarmen en dus voorrang had op de CV.
    De ketel is vorige week al naar de fabrieksinstellingen terug gezet door een installateur van Remeha. We hoopten dat de problemen weg zouden zijn, maar ze blijven! Wij hebben het idee dat er echt wat mis is met onze ketel van 3 jr oud. Vanaf het begin zijn er al problemen. Misschien moeten we maar een nieuwe ketel kopen. Dat scheelt een hoop stress en gedoe.
     

    Login

    Je wachtwoord vergeten?
    Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
    or Log in via