Warmte van server ruimte naar keuken krijgen

118196_IMG_2444_1.jpg


Dit is wellicht een aparte vraag en hoop dat iemand mij wat op weg kan helpen .

Naast mijn huis heb ik een server ruimte deze ruimte kan wel tot 30/40 graden worden . Aangezien de ruimte naast mijn huis zit was mijn doel om wat van deze warmte in huis te krijgen

Zo gezegd zo gedaan wat pvc buizen gekocht met bochten een flinke boor en jekker hamer . Gat door de muur / spouw . Buizen aangesloten en voor erop een ventilator (afzuiging van de oude wc)

Nu heb ik het zo in elkaar gezet
Server ruimte > ventilator > buis van 7 meter (moet namelijk door de waskeuken heen) > uitgang keuken hier zou de warme lucht moeten uit komen .

Nu is alles aangesloten . Maar het resultaat is slecht . Ondanks dat het server hok warm is komt er toch koudere lucht uit de buis in de keuken .

Nu voelde ik aan de eerste bocht waar de ventilator aangesloten daar is het wel warm maar de volgende bocht is het al bijna niet te voelen

Nu verwacht ik 2 opties
1 buis koelt te veel af
2 ventilator is niet geschikt op het door de buis af te voeren
Het gaat hier trouwens om 80 omtrek pvc buizen

Heeft iemand toevallig nog tips wat ik eventueel mis of wie kan me op weg helpen
 
Allereerst: stel je niet teveel voor van warmtetransport door lucht een paar graden op te warmen of af te koelen. In een liter lucht kan vrij weinig warmte. Je WC of douche koelt ook niet echt af van een WC-ventilator. Daarnaast zitten er nu 90 graden bochten in het toch al lange leidingwerk, wat de luchtstroom beperkt.

Controleer eens met een papiersnipper op de uitstroomopening in de keuken, of er eigenlijk wel wat luchttransport is.
Kan er wel 'verse' lucht de serverruimte in, en kan er wel lucht de keuken uit? Als alles potdicht zit verplaatst de ventilator helemaal niets.

Je kunt het best met een thermometer de temperatuur meten. Je huid voelt als koud, als er lucht langs stroomt (transpiratievocht verdampt)
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via