Waar loopt tie naar toe?

Status
Niet open voor verdere reacties.
31709_DSCN7299_1.jpg


31709_jan_2010_001_1.jpg


31709_jan_2010_002_1.jpg

Beste mensen,

Ik ben mijn wc aan het verbouwen. Op de muur zitten twee dozen.
De ene doos was vroeger een stopcontact en de andere doos zat een trekschakelaar in. (typisch jaren 70, zit overal zo in dit huis.)
Ik wil de muur glad tegelen dus de twee dozen weg en boven het rachelwerk (zie foto's) uitkomen om dan spotjes in mijn wc plafond te maken.
Op de eerste foto zie je de draden weglopen maar ze lopen naar drie kanten. ( zit foto: heb er rode cirkels omheen gezet)
Op de tweede foto heb ik twee rode lijnen getrokken om aan te geven waar de leidingen vermoedelijk weglopen (heb al met een elektriciteitsmeter geprobeerd maar ze zitten te diep in het beton)
Ook heb ik boven het rachelwerk een rondje gezet waar ik de leidingen uit de muur wil hebben om daar weer op verder te borduren.
Foto 3 geeft een beetje een overzicht van boven het rachelwerk.
Is het haalbaar om boven het rachelwerk gaten te boren om dan te proberen daar de leiding op te pakken of werkten ze niet recht naar boven indertijd?

BEdankt voor het meedenken
 
Leidingen worden vaak niet recht in de muur gefreesd, maar via de kortste weg. Lukraak gaten boren is vrij zinloos. Weet je wel waar de leidingen eindigen? Meestal geeft dat een aardig idee waar ze langs kunnen lopen.
Je kunt ook een metalen trekveer in de leiding duwen; misschien dat de detector hem dan wel kan volgen. Probeer de leiding te volgen vanaf de doos en beweeg de detector steeds haaks over de leiding (dus zigzaggend over de leiding). Naar mijn ervaring werkt dat het best.
En teken er meteen een potloodstreep overheen. Naderhand foto maken en je weet voor altijd waar de leiding loopt.
 
Centraaldoos nergens te zien. Zoals je op de foto's kunt zien is het een wc onder schuin dak. Meestal zit de centraal doos ong midden van het plafond maar dat gaat hier niet op.
Als je foto 3 neemt dan zit links van de wc de meterkast.
Alle groepen (5) lopen in geribbelde zwarte pijpen over het plafond van de wc. Ze lopen richting eerste verdieping maar je ziet geen aftakking lopen naar deze dozen.

Op de foto zie je twee dozen: de eerste was het lichtpunt waar blauw, bruin en aarde in uitkomen. De tweede was de trekschakelaar waar ook blauw, bruin en aarde in uitkomen. Daartussen zat een zwarte draad.

Met een trekveer kan ik er dus niet in omdat de draden ernog zitten!
 
Bedoel je dat het lichtpunt op één inbouwdoos was aangesloten en de trekschakelaar op de andere?
Wel een vreemde konstruktie.

De rib-buizen die je ziet lopen, komen die echt van de groepenkast?

Als je ze echt niet kunt vinden, zou ik met een beiteltje de buis vrijmaken, dat sleufje heb je zo weer dicht.
 
In heel het huis zit geen centraaldoos in het plafond maar alles zit met twee dozen waarvan één een stopcontact is en de ander een trekschakelaar.
Dus dat ze het in de wc ook zo hebben gedaan is vanuit dat gezichtspunt logisch. Op de eerste foto waar je ook de verwarmingsbuizen ziet, zie je links in het hoekje nog een klein stukje zwarte buis lopen. Dat zijn er in totaal zes.
Dat van het beiteltje is een goed idee daar had ik nog niet aan gedacht.
Als ik op de foto van de dozen kijk dan ligt het pijpje wat je ziet uitkomen in de doos best wel diep (2 of 3 cm) Krijg je dat opengehakt?
 
Uiteindelijk moet het lukken om de leiding weer bloot te leggen, maar dat zou voor mij wel de laatste optie zijn.
Heb je echt geen idee waar de leiding heen gaat? (Ik bedoel dus naar welke andere doos de leiding loopt)
Als je dat wel weet, dan zou je de draden er uit kunnen trekken en dan een trekveer in de leiding doen.
Iets wat soms ook werkt is om de draden heen en weer te bewegen (wel achteraf controleren of alle draden nog goed vast zitten) en te luisteren waar de draden lopen.
Met wat voor meter heb je geprobeerd de leidingen te zoeken?
 
Heb je geen vriendje in de E-wereld?
Een trekveer kun je misschien met een trekveerpomp in de buisleiding werken, en dan met het oortje goed luisteren!
Een tweede optie is, bij een andere doos in de buurt (naastliggende ruimte) de lassen loshalen en dan kijken/meten of bij jouw doos op de bedrading nog spanning staat.
Dit kan als er tussen jouw doos en de zekeringkast zich nog meer dozen bevinden.
Ingaande op de aanbeveling van Sxnder, je zult ten alle tijde de bedrading moeten verwijderen, want de dozen moeten worden uitgehakt.
De buisleidingen moeten worden verlengd tot boven het plafond naar een schakelaardoos en naar een aansluitpunt, dan zal de bedrading vernieuwd moeten worden.
Oude dozen laten zitten en hier nieuwe bedrading doorheentrekken en dan wegsmeren is "not done".
 
Als er blinddeksels worden geplaatst is dit nooit een probleem, want deze zijn altijd te openen vanaf buiten.
Punt is dat TS de boel wil afsmeren en totaal betegelen.
 
31709_DSCN7300_1.jpg

31709_DSCN7301_1.jpg


Inmiddels ga ik ws het hele probleem omzeilen.
Zoals ik al vertelde staat er links van mijn wc de meterkast. Daar loopt een leiding uit voor de buitenlamp. Die leiding splitst ik in tweeen waarvan één voor prik gaat zorgen voor de wc (er komt een 5 wat trafo op)
Als je goed kijkt op de foto zie je de gele buis al lopen die ik door het gat heb gekregen (zat er al vanaf de bouw)
De twee oorspronkelijke gaten die zet ik dicht met een stukje gips na eerst de open draden te hebben afgedekt met een lasdop.
Ik kit de gipsrondjes in de dozen en klaar is Kees
Bedankt voor het meedenken. Voor tips houd ik me aanbevolen!
 
Jackie2 schreef:
De twee oorspronkelijke gaten die zet ik dicht met een stukje gips na eerst de open draden te hebben afgedekt met een lasdop.
Ik kit de gipsrondjes in de dozen en klaar is Kees
Voor tips houd ik me aanbevolen!

Je gaat nu toch knoeien?
 
Je gaat toch geen draden die onder spaning staan afdoppen en dan dichtsmeren?? Als je ooit een storing krijgt moet je je tegels openhakken om er bij te komen.
Bij mijn buurman hadden ze dat ook eens gedaan, die kwam bij mij vragen of ik eens wilde kijken waarom een paar wcd's op zolder geen spanning hadden. Draden gingen wel weg uit de centraaldoos maar toch stond er egen spanning op.. Deel van de leiding uit moeten hakken en ja hoor daar zaten de draden afgedopt en wegesmeerd...

ff wat vraagjes.

De ruimte ernaast heeft die wel een centraaldoos in het plafond?
Zo ja, check dan of de draden daarvandaan komen.

Je zit vlak naast de meterkast, zit daar geen lasdoos?

Als er een schakelaar in de muur zat, dan heeft er ook ergens een lichtpunt gezeten die daardoor bediend werd lijkt me, waar is die dan gebleven?

Als je de spanning van die groep afgooit, dan kun je kijeknw at er allemaal uit gaat, dat zit dus allemaal aan elkaar gekoppeld, dan kun de daarvandaan alles gaan volgens tot je bij je dozen uitkomt..
 
Vorige antwoord was een reactie op Lichtpunt.

Deze reactie is voor Martijn:
De ruimte ernaast is de groepenkast met daarin een aparte schakelaar voor het buitenlicht. Die splits ik omdat de verlichting van de Wc toch niet veel trekt. Onder de schakelaar zit een lasdoos daar haal ik het vandaan

Deze zin snap ik niet helemaal:
Als je de spanning van die groep afgooit, dan kun je kijeknw at er allemaal uit gaat, dat zit dus allemaal aan elkaar gekoppeld, dan kun de daarvandaan alles gaan volgens tot je bij je dozen uitkomt..

Ik zou normaal gesproken die dozen hebben leeggehaald en dan de boel hebben dichtgestopt. Nu komen er op drie punten draden binnen.
Om dat door te halen......? Je weet niet wat je sloopt.
Daarom deze optie.
Wat ik wel kan doen is tegel met 4 dotten kit vastzetten, wel voegen en een fotootje maken zodat ik er altijd bij kan.
Zoiets heb ik onder mijn bad ook gedaan!

Ik ben weer erg benieuwd naar de reacties!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via