Waakvlam CV steeds uit

Status
Niet open voor verdere reacties.
Al meer dan een jaar stoeien wij met een CV ketel (Intergas VR) waarvan de waakvlam steeds uit gaat. De waakvlam gaat af en toe uit tijdens het doven van de hoofdbrander, deze neemt de waakvlam mee, en na een paar seconde hoor je de klik van het thermokoppel.

Het vervelende is, dat de vorige ketel die al op leeftijd was, exact dezelfde klachten vertoonde. Daarom hebben wij de CV ketel vervangen, maar het probleem blijft. Het gas bedrijf heeft de B-klep en de drukregelaar op de gasmeter vervangen. Maar helaas de waakvlam blijft uit gaan. Het lijkt erop dat als het kouder wordt, dat dit vaker gebeurt.

Ook het opnieuw ontsteken van de waakvlam gaat soms moeizaam, maar we krijgen de vlam uiteindelijk wel aan. Bij de buren zijn geen problemen. Het lijkt wel dat er iets is met het aardgas. Vocht? beschadigde leidingen in de grond? Zou dat kunnen? Wie weet raad?
 
Als de ketel nog maar een oud is dan moet u de installateur inschakelen i.v.m. de garantie, als die er niet uitkomt dan kan hij Intergas voor u inschakelen.
 
Bosstools schreef:
Al meer dan een jaar stoeien wij met een CV ketel (Intergas VR) waarvan de waakvlam steeds uit gaat.
Het gaat om de H22VRS, (maand oud) maar de vorige ketel ,welliswaar een oudje had het zelfde probleem.

Wat is het nou, meer dan een jaar oud of een maand oud ?

Gaat de waakvlam willekeurig uit of alleen bij harde wind ?
 
Ik heb dit vroeger ook een keer gehad. Mijn badgeiser zat toen in een onderhoudscontract en in een paar maanden tijd zijn er wel 5 verschillende monteurs geweest. Uiteindelijk bleek het aan de luchtafvoer naar buiten te liggen.
 
Het probleem speelt zeker al een jaar, en met de nieuwe ketel, nu een maand oud is het probleem precies het zelfde. Wind speelt geen rol hierin, vlam gaat in alle weersomstandigheden uit. Lucht toevoer is prima, en het is niet zo dat het erg hard waait rond de kachel.
 
Als de ketel pas een maand oud is, waarom neemt u dan geen contact op met uw installateur...........
 
Nou de installateur is al paar keer geweest, gasdrukken zijn goed! Kunnen niets aan de ketel vinden. Toen ze hoorden dat de vorige ketel deze klachten ook had, was het ineens hun probleem niet meer. Het probleem was voor het gas bedrijf. Het gasbedrijf heeft drukregelar verwisseld en de b-klep. Helaas probleem blijft. Kortom geen van beide komen meer langs. !!Zij hebben hun werk gedaan. En nu????? vandaar deze vraag op internet.
 
De installateur aansporen om de fabrikant in te schakelen.
Mocht dat ook geen baat hebben, bel dan zelf naar Intergas.

suc6
 
Als ik het goed begrijp is het een open toestel,dus zou er natuurlijk
ook ietst met de rookgas afvoer kunnen zijn.of een verkeerde beluchting.De installateur heeft dit toestel geplaatst en dus is het zijn probleem,dus nooit zelf Intergas of wie dan ook bellen,want dan bent u de opdrachtgever en als er rekeningen uit voortvloeien,gaan deze allemaal naar de opdrachtgever.
 
Zomaar een vraagje,

Heeft u mechanische ventilatie in de woning?? (zo'n ventilator box die je via een schakelaar, vaak in de keuken, op meerdere toerentallen kan zetten)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan