Vraag m.b.t. isolatie(PIR) tegen dakbeschot

Dag Allemaal,

Ik zou graag advies willen hebben over het isoleren van een schuin dak waarbij het dak begint op 1.5 meter vanaf de 1e verdieping. Zie hiervoor ook bijgevoegde foto's je ziet op de foto's ook de balken waar de vloer van de zolder op zit.

Tot hoever ik heb kunnen zien onder de dakpannen, zit er geen folie onder de pannen, daarnaast is er van binnen en buiten uit totaal niet geïsoleerd.
Het huis is in 1950 gebouwd en is nog niet voorzien van enige dak en of zoldervloer isolatie.

We zouden voor de isolatie graag rechtstreeks PIR(8CM) tegen het dakbeschot aanmaken. Het gaat hier om een PIR plaat met twee zijdig aluminium.

Ik zou graag advies van jullie willen ontvangen, ben benieuwd als het op deze manier kan.

Vriendelijke groet,
Mike

1000023757.jpg 1000023904.jpg 1000024066.jpg
 
Ja het kan. Maar het is beter om daarbij een dampopen en waterkerende folie onder de pannen aan te brengen. Je moet voorkomen dat het hout nat wordt (door windstuwing of een verkeerd liggende dakpan) en zonder dat je het weet gaat rotten. Door het plaatsen van de isolatie heb je hier geen zicht meer op.
 
  • Like
Waarderingen: mikederoobs
Hi @Walker ,

Ik snap inderdaad dat het beter is om een dampopen folie onder de pannen te leggen, maar we hebben het huis net gekocht(1nov) en zijn al druk aan het verbouwen, prijstechnisch gezien is dat voor ons nu nog niet haalbaar ben ik bang. He je eventueel nog andere tips die helpen om te voorkomen dat het hout nat gaat worden? Uiteraard snap ik dat je het nooit helemaal kunt voorkomen zonder een folie..

In ieder geval bedankt voor jouw reactie.

Groet,
Mike
 

Gerelateerde klussen

Reacties
18
Weergaven
293
Reacties
7
Weergaven
610
Reacties
1
Weergaven
712
Reacties
13
Weergaven
1K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via