Vorstrand van EPS

Status
Niet open voor verdere reacties.
Voor een vorstrand wordt normaalgesproken beton op een diepte van zo'n 60-80 cm gestort.

Zou ik de vorstrand niet van EPS in plaats van beton kunnen maken? Dit is een stuk voordeliger. Dus de betonplaat overal 12cm dik en aan de randen 60cm EPS eronder.

De draagkracht is misschien wat minder, maar het gaat om een schuur met houten wand, dus dat lijkt me niet zo'n issue.

Waarom kom ik deze oplossing nergens tegen? Zie ik iets over het hoofd?
 
Misschien begrijp ik niet goed hoe de vorstrand werkt. Het is toch om ervoor te zorgen dat de grond onder de fundering niet bevriest? Waarom zou 60cm beton dit beter doen dan 60cm EPS?
 
Er zijn speciale EPS-bekistingen die inderdaad meteen een geïsoleerde vorstrand vormen, icm een staalvezelbetonvloer:

De *** funderingsvloer kenmerkt zich onder meer door het ontbreken van een verticale vorstrand. De vorstvrije aanleg wordt verkregen door de horizontale uitkraging van de *** randkist. De weg van de vorst tot onder de constructie is groter dan 80 cm (40 cm verticaal en 40 cm horizontaal). De randkist is zo ontworpen dat onder het binnenblad een versterkte strook beton is. Bij een gemetseld buitenblad worden in de randkist boven de betonneus nokken van speciaal ontwikkeld ultra-lichtbeton geplaatst. Deze oplegnokken zorgen voor een koudebrugvrije constructie.
 
Ik kom nu het volgende tegen. Hier is de gehele 80cm EPS, maar deels horizontaal.

1631176729112.png


Nou heb ik niet de ruimte voor zo'n horizontale vorstrand, maar zou ik het verticaal willen maken. Wie kan me uitleggen waarom onderstaande oplossing niet voldoet?

1631177153913.png
1631176744695.png
 
Laatst bewerkt:
Waar steunt de vloer dan op? Want ongelijke zetting levert scheuren in de vloer op.

Waar wil je nu eigenlijk op gaan besparen?
 
De vloer steunt op het EPS. Ik lees op de meeste plaatsen dat een vorstrand niet nodig is voor de stevigheid van de constructie.

Ik wil besparen op het beton (EPS is goedkoper).

Misschien is eigenlijk alleen het linker deel al voldoende?

1631193855384.png


1631193785482.png
 
Laatst bewerkt:
Die verticale eps strook voegt niets toe, maakt het alleen maar slechter.
Belasting op een plaatrand zonder verstijvingsrib is al niet geweldig, nu ga je daar ook extra liggen graven en eps plaatsen.
De waterkering moet over de kantplank lopen, niet eronder.
 
Omdat deze niet verbonden is met de vloer.
Aan de achterzijde van jouw verticale eps strook vriest het even veel als aan de voorzijde....
 
Ik zou het zo maken
Gebied rode cirkel krijg je nooit 100% waterdicht.
Donkere streep bovenkant maaiveld
Die ruimte onderzijde hout en beton opvullen met foamglas. Nog even uitzoeken of dit met dit materiaal een goede oplossing is.

Voorstrand 2.jpg
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
1
Weergaven
94
Reacties
28
Weergaven
5K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via