Vocht op dakbeschot na vlaswolisolatie

Hallo allemaal,
Ik ben momenteel mijn hellende dak aan het isoleren met vlas wol (14cm).

Ter voorbereiding op deze klus heb ik uitgebreid contact gehad met de fabrikant van de isolatie wol. Die verzekerden mij dat het voldoende was om de wol tegen het dakbeschot te plaatsen, regelwerk eroverheen en dan gipsplaat. Folies waren niet nodig omdat de wol het vocht zou reguleren, bezweren zij.

Nu ben ik begonnen met gipsen en voelde ik toevallig even achter een stuk wol en tot mijn schrik is het dakbeschot op sommige plaatsen best vochtig.

Graag jullie advies over wat ik nu moet doen. Gaat de wol dit vocht inderdaad reguleren? Of is dit condensatie van binnenuit, die is op te lossen met een damp dichte folie op het regelwerk, direct onder de gipsplaat?

Of moet ik nog iets anders doen?

Ook had ik een paar inbouw stopcontacten gepland. Hoe moet ik daarmee omgaan icm dampdichte folie?

Ik ben benieuwd naar jullie adviezen.
D88E374D-DDBC-4A34-8422-601D63370EE3.jpeg
0D81EDE3-9734-4B83-859F-DB5A4C70F61C.jpeg
FD049364-EE12-4DE9-88CB-121B760D3690.jpeg
 
Je hebt de folder niet goed gelezen of de fabrikant heeft jou niet goed geïnformeerd.
Toepassing vlaswol-isolatie:
- methode A = vlaswol aan de buitenkant van het dakbeschot, geen condensvorming
- methode B = vlaswol > geventileerde spouw van ca 2cm> ronde ventilatieroosters ca 3cm plaatsen in dakbeschot, waterdamp wordt naar buiten afgevoerd
 
Ja er ligt een folie onder de dakpannen. Mijn inschatting is dat het vocht is dat vanuit de binnenkant condenseert tegen het koude dakbeschot.
Een dampdichte folie op het regelwerk nieten zou op dit moment een relatief eenvoudige ingreep zijn. Dan hoef ik alleen maar een paar al geplaatste gipsplaten los te halen.

Denken jullie dat dit het probleem zal oplossen?
 
Ik zou een klimaatfolie nemen, dan kan er in de warme helft van het jaar vocht uitdampen. Je ziet nu wat er gebeurt als er vocht bij komt en de aansluitingen tegen de muren en het houtwerk zijn best lastig 100 procent dicht te krijgen.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
1
Weergaven
5K
  • Gesloten
Reacties
5
Weergaven
12K
Reacties
3
Weergaven
9K
  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
4K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via