Vocht onder marmoleum

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb sinds 3 jaar een marmoleum vloer die verlijmd is op een kanaalplaten ondervloer (met egaline ertussen). Sinds een paar maanden laat het marmoleum los van de ondervloer. Met name bij de ramen die doorlopen tot op de grond. De kruipruimte is nagenoeg droog. Het vinden van de oorzaak van het vocht is heel lastig. Er zijn tot nu toe 2 theorieen.
1. De kanalen van de ondervloer zijn niet goed dichtgemaakt waardoor er grondwater in de kanalen loopt, de ondervloer zo vochtig wordt dat het marmoleum omhoog wordt gedrukt (onder de kanaalplaten is piepschuim isolatie geplakt dus ik denk dat er geen mogelijkheid is voor afwatering maar is niet zeker)
2. We hebben vloerkoeling (minimaal 20 gr). Als de vloer wordt gekoeld en het marmoleum warmt op door de zon ontstaat condens dat het marmoleum opdrukt.
Wie heeft hier ervaring mee en/of heeft een andere theorie die dit probleem kan verklaren?
 
Sinds een paar maanden laat het marmoleum los van de ondervloer
Het kan ook zijn dat de egaline loslaat van de kanaalplaat ondervloer.
De kruipruimte is nagenoeg droog. Het vinden van de oorzaak van het vocht is heel lastig. Er zijn tot nu toe 2 theorieen.
De kruipruimte is nagenoeg droog en er komt grondwater in de kanalen. Neem aan dat de onderzijde van de kanaal platen zo'n 30 cm boven de grond van de kruipruimte liggen.
Er is isolatie onder de kanaalplaten geplakt. Hoe dik zijn deze isolatie platen.
We hebben vloerkoeling (minimaal 20 gr). Als de vloer wordt gekoeld en het marmoleum warmt op door de zon ontstaat condens dat het marmoleum opdrukt.
Heeft de marmoleum onvoldoende hechting aan de ondergrond dan is het vrij spel voor de uitzetting van die laag. De marmoleum zet uit en komt omhoog. Condens lijkt me sterk. Dat zou volgens mij moeten betekenen dat de egaline en de beton als zo dampdicht zijn als een fietsband. Dat is zeker uitgesloten.
Ik moet nog even nadenken over de koeling van de vloer. Wat voor invloed heeft dat op de warmtestroom
 
De marmoleum vloer is nog niet teruggehaald in afwachting op onderzoek maar ik kan voelen dat de egaline vergruist is. Ik neem aan dat door vocht komt? Of kan dat ook door andere redenen gebeuren?
De isolatie is ongeveer 20-25 cm dik. Tussen de isolatie en de gronf van de kruipruimte zit ruim 50 cm.

De gedachte van de vloerkoeling als oorzaak kwam op omdat de kanaalplatenvloer rond de 20 gr wordt gehouden en het marmoleum door de zon wel 30+ gr kan worden.
 
De gedachte van de vloerkoeling als oorzaak kwam op omdat de kanaalplatenvloer rond de 20 gr wordt gehouden en het marmoleum door de zon wel 30+ gr kan worden.
Kan je de zon van de ramen houden zal de vloer minder warm worden.
25 cm isolatie het zijn geen mm. Er is piepschuim isolatie onder de vloer geplakt.
In welk jaar is de woning gebouwd.
Ik kom er niet uit. Ik krijg geen vocht in de vloer. Sorry
 
Woning is in 2021 opgeleverd. Isolatie is echt 20 cm dik. Het huis is energie neutraal. Mijn gedachte is dat vocht in de kanaalplaten niet weg kan omdat de afwaterings gaten sicht zijn vanwege het piepschuim dat er tegenaan is geplakt. Maar is maar een gedachte.
 
Grondwater in de kanalen. Heb je enig idee of de kanaal platen zijn aangebracht volgens de details van de tekening.
Heb je tekeningen van de bouw. In 2021 wisten we echt wel hoe die platen moeten worden aangebracht.
Met name bij de ramen die doorlopen tot op de grond.
Het vocht en de afwatering dat krijg ik niet scherp. Kan er op een andere wijze water in de kanaalplaten komen.
Hebben alle vloeren op de begane grond marmoleum.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
  • Haanhoeffora
  • Vloeren
  • 12
  • 898
Reacties
12
Weergaven
898
  • Gesloten
  • Jan Willem P
  • Vloeren
  • 2
  • 705
Reacties
2
Weergaven
705
Vloeren
Jan Willem P
  • Gesloten
  • Macaroni
  • Vloeren
  • 2
  • 464
Reacties
2
Weergaven
464
  • Gesloten
Reacties
22
Weergaven
3K
  • Gesloten
  • Jreitsma
  • Vloeren
  • 2
  • 843
Reacties
2
Weergaven
843
Vloeren
BertPleizier

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via