Vloerverwarming komt zeer langzaam op temperatuur

Vorig jaar zijn we verhuisd naar een woning die voorzien is van vloerverwarming die aangelegd is als hoofdverwarming. We hebben een verdeler met 9 groepen en een pomp. De thermostaat staat overdag (vanaf 6 uur 's morgens) geprogrammeerd op 18.0 graden en 's avonds vanaf 9 uur gaat die naar 17.5 graden. Na een koude nacht duurt het het wel de hele ochtend (of langer) voordat de ketel uitslaat. Meestal komt de temperatuur na verloop van tijd nog een halve graad hoger.

Als ik kijk bij de verdeler dan meet de pompschakelaar op de aanvoerleiding meestal een temperatuur van een graad of 35-38. Op de verdeler zelf komt de aanvoertemperatuur niet hoger dan een graad of 27 (ook na een lange tijd branden van de ketel), terwijl de thermostaatknop op 40 graden staat. Als ik de thermostaatknop hoger zet lijkt er niets te gebeuren. Ik heb de knop er ook afgehaald en gekeken of ik het pinnetje in kan drukken. Deze komt telkens meteen weer netjes terug. Het lijkt erop dat de thermostaat koud retourwater aan het bijmengen is wat mij als leek niet efficient lijkt. Er komt immers warmwater met de juiste temperatuur aan die meteen de vloer in zou moeten.

Mijn vraag is: is dit normaal of is er toch iets aan de hand (met de thermostaat)?

Wij hebben elders in het huis nog een tweede vloerverwarmingssysteem met twee groepen. Daar is de aanvoertemperatuur gemeten op de verdeler wel heel dicht bij de temperatuur die de pompschakelaar meet en komt dus wel ruim boven de 30 graden.

Groet, David
 
Aanvoer Cv-water bij het opstarten in de ochtend mag 45grd zijn.
Bij het opstoken van de vloer zal het koude water gemengd worden met het warme water van de ketel.
Het zal heel lang duren tot het retourwater van de Vw hoger wordt.
 
IMG_20221115_084838.jpg
 
Misschien dat dit het iets verduidelijkt: tijdens het stoken meet ik op de aanvoerleiding (voor de thermostaatknop) een graad of 35-38. Op de verdeler zie ik de temperatuur niet verder oplopen dan een graad of 27 (zie plaatje hierboven). De thermostaatknop staat ingesteld op 40 graden.
 
Er zijn een paar radiatoren die open staan (badkamer, toilet, 2xhal en de werkkamer). In de huiskamer is alleen vloerverwarming. Daar zaten toen wij de woning kochten wel 3 radiatoren, maar die zijn op ons verzoek door de loodgieter verwijderd.

Wat is een bypass?
 
Hoe warm worden de overige radiatoren?

Een bypass is een verbinding tussen aanvoer en retour die dmv een ventiel open gaat als de thermostaatkranen dicht gaan om stroming te garanderen.
Het ontbreken ervan geeft een stromingsprobleem in de ketel waardoor deze steeds in pauze gaat.
 
Of de retouren zijn te warm waardoor de ketel te vroeg terugmoduleerd en een te lage aanvoer geeft voor de vloerset.
Ik heb toch het idee dat dat hier loos is en je sus eerst waterzijdig moet balanceren.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via