Verven in een schuurtje bij kou buiten

Ik heb wat houten planken en plaatjes die ik geverfd wil hebben. Deze zijn voor binnen, ik gebruik hier een grondverf van de Gamma (eigenlijk voor in de camper die we aan het maken zijn).

Maar voorlopig is het nog akelig koud buiten (overdag max 5°C, 's nachts 0°C) en op de verf staat dat deze niet onder de 8°C gebruikt moet worden.
Nu moet ik deze houten delen wel geverfd hebben voordat ik door kan, en ik wil ze liever niet in huis verven om geen rotzooi te maken. Dus ik dacht dat ik wel in mijn schuurtje zou kunnen werken, maar ja, veel warmer kan het daar niet zijn.

Heeft iemand tips voor mijn?
Wat maakt dat zo'n verf niet bij lagere temperatuur gebruikt dient de worden? Het zal vast langzamer drogen, maar dat is voor mij niet erg.
En heeft iemand weleens met een elektrisch kacheltje in een schuur gewerkt? Zou dat de moeite waard zijn?

Alvast bedankt!
 
  • Like
Waarderingen: julianpijnenburg
Niet doen. Gamma grondverf is al niet van de beste kwaliteit en bij deze temperaturen sta je stroop te smeren. Dat vloeit niet uit, je ziet elke kwaststreep of rollerafdruk er in terug. Ook droogt de verf niet door de kou en hoge luchtvochtigheid. De minimale verwerkingstemperatuur is niet voor niets aangegeven.

Kacheltje er bij kan, maar in een schuurtje stookt die het ook niet tot 20 graden. Bovendien blazen die kacheltjes allemaal stof omhoog wat weer neerslaat in de grondverf.
 
Een paar jaar geleden heb ik een dorpel in de grondverf gezet, lag ook in de schuur, en de verf was twee dagen later nog nat, terwijl deze in een paar uren stofdroog hoort te zijn. Binnengelegd, probleem opgelost.
 
Ik heb in mijn schuur/werkplaats gewoon een infraroodpaneel hangen (60 x 120) boven de plek waar ik aan het schilderen ben.
Hout kan ik zo schilderen dat werkt prima, metaal verwarm ik voor de snelheid nog even met een schildersföhn voor want als je dat anders gaat spuiten dan willen er nog wel eens zakkers ontstaan.
Je kunt ook het paneel eerder aanzetten en de spullen er onder eerst op temperatuur laten komen, maar zo gaat het sneller.
Na een uur of 3 a 4 zet ik het paneel weer uit en is de verf meestal droog.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via