Verlengen binnendraad hanglamp

Hoe kan ik de draad van deze hanglamp (loopt in een smalle buis) het beste kan verlengen?

IMG_0606.jpeg IMG_0605.jpeg
 
Indien er aan het plafond een kap zit, die over de ophanging van de lamp geschoven wordt, zou je daarin lasklemmen voor soepele draad kunnen gebruiken. Desnoods een kroonsteentje. Gebruik als verlengsnoer dan wel een dubbel geïsoleerd snoer, dus met buitenmantel.

Wanneer zoiets er niet zit en je de bedrading daadwerkelijk moet verlengen, zit er niets anders op dan de gehele bedrading te vervangen vanaf dat lasdopje (of die lasdoppen, op de foto niet duidelijk te zien of het er één of twee zijn). Waarbij je het probleem zou kunnen hebben, dat je na verwijderen van die lasdop(pen) deze niet opnieuw kunt gebruiken en een andere methode van samenvoegen van al die draden moet gebruiken. Daar zou ik zelf niet de voorkeur aan geven, want die kleine lasdopjes zijn voor zover ik weet niet (of in elk geval niet makkelijk) los te koop (maar misschien weet iemand anders het beter...).
 
Laatst bewerkt:
Helaas komt het huidige stuk draad niet verder dan (na plaatsing van verlengstuk buis) dan op 3/4 van de buis. Ik begrijp dat ik niet zomaar stukje draad aan elkaar kan draaien met een beschermingskousje erover.
 
In elkaar draaien en een beschermkousje erover deed ik als kind ooit met een batterijgevoed speelgoedje.
Maar dat is voor gebruik bij 230V gewoon uit den boze als verbindingsmethode.

Als er plaats is in dat buisje zou je er een tweevoudige lasklemmen voor soepel draad voor kunnen gebruiken.
Zoiets:
lasklem-soepel-draad.jpg

Andere methodes, waarbij er bijv. gesoldeerd wordt en vervolgens krimpkous gebruikt, zijn op zich wel denkbaar maar worden hier voor 230V toepassingen meestal ook afgeraden, omdat zoiets niet echt veilig uit te voeren is (en omdat soldeerverbindigen vaak niet betrouwbaar genoeg zijn voor 230V toepassingen).

PS. Op een site van een bouwmarkt zag ik dat deze klemmen de volgende afmetingen hebben:
Breedte 13,2 mm
Hoogte 8,6 mm
Diepte 18,8 mm
 
Lasklemmen horen in een lasdoos of kabeldoos.
Solderen is een perfecte oplossing, als je het goed doet en daar ook krimpkous omheen doet.

Als je goed kijkt naar de foto's dan zjin de verbindingen onderaan, de overgang tussen de rode-
en zwarte draden ook op die manier gemaakt. Dat is wat mij betreft veel onveiliger als het
doorverbinden van twee draden. Het is dan ook niet voor niets dat daaromheen nog een
kunststof huls zit.
Het grootste gevaar zijn eigenlijk de zwarte draden die door de metalen buisjes lopen,
als daar ooit iets klem komt te zitten of de isolatie doorsnijdt op een scherp punt dan kan alles
onder spanning komen te staan.
 
Als ik de foto bekijk dan zie ik een aantal metalen krullen met een enkele draad die allemaal naar een lasdop gaan en daar samen contact maken. Dat is dus draad 1 van de voeding.

Een tweede draad zie ik vast gesoldeerd zijn, aan het metaal van de krullen.
Het kan niet anders zijn, als dat dit een zwakstroomlamp is waar een trafo de spanning verlaagt en galvanisch scheidt van het net.

Dus gewoon een langere draad op het samenstel aanbrengen en de huidige voedingsaansluiting vervangen. Maar wel met een trafo er tussen.

Een gesoldeerde verbinding mits vakkundig uitgevoerd met krimpkous is een prima oplossing om bedrading te verbinden, ook voor de 230 volt.
 
  • Like
Waarderingen: HenkL14 en Kaajee
Geïsoleerde Stootverbinders / solderhulzen zijn gewoon geschikt voor 230, vaak tot 300/600V.

Maar is dit wel 230Vac? Zit er in de voet van de lamp geen transformator toevallig?
 
Ik had het hier over zwakstroom en niet over laagspanning.

Zwakstroom is een term die gebruikt wordt om aan te geven dat de elektrische spanning die gebruikt wordt binnen een elektrisch circuit, ongevaarlijk is voor aanraking door de mens.
 
Laatst bewerkt:

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via