Vaatwasser start alleen bij goed aanduwen deur

Bij onze vaatwasser (BOSCH SMV50E60EU) heb ik gisteren de veren en de bijbehorende touwtjes vervangen. Deze touwtjes waren aan beide kanten gebroken waardoor de deur gewoon openviel. Toen dit het geval was is hij soms wel hard naar beneden gekomen (soms denk je er niet aan bij het opendoen).

Met de nieuwe veren-touw combinatie gaat hij weer normaal dicht. Als hij echter open staat dan staat hij verder dan 90 graden.
Is dit een kwestie van bijstellen of zal ik (vanwege het per ongeluk openvallen) de scharnieren ook moeten vervangen?

Tweede issue is dat hij bij het sluiten van de deur niet altijd start. Pas als de deur extra wordt aangedrukt wil hij starten. Dit probleem zorgt er ook voor dat hij soms spontaan stopt tijdens het wassen. Dus het lijkt erop alsof hij niet helemaal dicht gaat. Al klikt hij wel goed in het slot.
Iemand een idee waar dit aan kan liggen? Of is dit een gevolg van de eventuele kapotte scharnieren?
 

Gerelateerde klussen

Reacties
7
Weergaven
3K
Keuken
CarolineF
Reacties
1
Weergaven
1K
Keuken
xXArmestakkerXx
  • Gesloten
  • V.aatwasser
  • Keuken
  • 8
  • 2K
Reacties
8
Weergaven
2K
Keuken
V.aatwasser
Reacties
5
Weergaven
3K
Keuken
Edekker1
  • Gesloten
  • He-buiten
  • Keuken
  • 1
  • 3K
Reacties
1
Weergaven
3K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via