Tegels verwijderen zonder breken

Status
Niet open voor verdere reacties.
In de badmaker wil ik een aantal wandtegels verwijderen zonder ze te breken, omdat ik ze wil hergebruiken. Het zijn wit keramische geglazuurde tegels van 15 keer 15 cm en ongeveer 6 mm dik. Ze zijn in cement gezet. (1970)
Het gaat om een beperkt aantal en ik heb nog een paar reservetegels zodat niet 100% succesvol hoeft. Tijd speelt ook niet zo'n rol wat mij betreft.

Wat is een goede aanpak of is dit een tot mislukken gedoemde onderneming?
 
Dit zal echt niet lukken, als ze in de specie gezet zijn.
Maar je hebt misschien kans, dat de tegels nog verkrijgbaar zijn, als het een nederlands merk is.
 
Het is een bekend nederlands merk. Ik had op voorhand aangenomen dat een 40 jaar oude tegel niet meer te krijgen zou zijn. Ik zal er eens naar informeren. Jammer is dat op de achterkant van de (reserve)tegel alleen het merk staat zonder verdere typeaanduiding.
 
Als het merk met een M begint, dan zijn die witte tegels misschien nog wel verkrijgbaar.
Toen der tijd, werd veel de witte 15x15 tegel gebruikt, van het type 490.
Dat is de spierwitte tegel.
Het type 497 is de roomwitte uitvoering.
En beide zijn nog steeds leverbaar.

Alleen zijn daar 2 types van uitgebracht, met 2 verschillende calibers (maat)
Het ene was 151x151 mm en de andere (modul tegel) was 148x148 mm
Dus daar moet je even mee opletten, dat de maat klopt.

Neem een oude tegel mee, naar een goede tegelhandel.
Daar kunnen ze je wel helpen denk ik.
 
Begint met een S ergens uit Maastricht. En ik zie nu pas dat er behalve deze fabrieksnaam ook een hoofdletter H in een cirkel op staat met daaronder een naam die ook met een H begint (die ik hier evenmin mag noemen denk ik). De tegel is cremig wit en is niet zuiver vlak maar heeft een soort gewolkte oppervlakstrukuur. Hij is 151mmx151 mm. Levert je dit nog suggesties op?
 
Bij sphinx tegels wordt het wat moeilijker.

Kun je misschien een paar foto's plaatsen, van de voorkant en achterkant van de tegel.
Dan kan ik eens kijken op de zaak, of ik wat meer info er over kan krijgen.
Het zou eventueel het type B08320 of B08370 kunnen zijn, maar die hebben geen wolkje er in.
Maar ook die zijn in de loop der jaren van maat veranderd.
 
Hierbij 3 fotos van de tegel. De tekst op de achterzijde is wel te lezen denk ik maar de laatste letter van het woordje rechts onder is wat onduidelijk. Er staat Hemiksem. Het cijfer onder ""made in Holladnd""is 32; het merkje links daarvan lijkt een 3 te bevatten.
De gewolktheid zit zowel in de kleistuctuur als in de tint. Het is een beetje heuvelachtig en de dalen lijken iets donkerder creme.
Productfotografie is een vak (niet mijn vak)

74411_tegel1_1.jpg

74411_tegel2_1.jpg

74411_tegel3_2.jpg
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan