Storing 2 op Nefit Turbo 21V (rubber bal versleten?)

Status
Niet open voor verdere reacties.
Dag,
ik las dit onderwerp: https://www.klusidee.nl/Forum/topic/nefit-foutcode-2-of-2-twee-punt.13337/
Dit lijkt op de storing die wij hebben met onze Nefit Turbo 21V. De situatie is vergelijkbaar: convectorputten op de benedenverdieping die altijd open staan en radiatoren op de verdieping die vrijwel altijd dicht staan, op die van de badkamer na.

Onze ketel geeft storing 2 (zonder punt)
Om het de CV te laten opwarmen moet ik het hendeltje van de driewegklep Honeywell vc80441107 in de stand Man.Open vastzetten en dan werkt de verwarming prima. (code 1, ketel verwarmt cv)Dat kan de hele dag goed gaan.

Als ik echter warm water tap, gaat het hendeltje netjes uit zijn blokkering en staat dan klaar om weer onder veerdruk naar de stand 'auto' te gaan (code 1 knipperend, ketel verwarmt boiler)

Als ik stop met warm water tappen, gaat de ketel nog even door met het verwarmen van de boiler. Vervolgens gaat de ketel in rust en loopt het hendeltje van de driewegklep met veerspanning naar de stand 'auto', de stand die eigenlijk normaal zou moeten zijn voor normaal bedrijf.

De ketel probeert nu bij temperatuurvraag weer de CV te verwarmen, maar gaat na een kleine minuut weer uit, storing 3 en daarna meteen code 0, waarna de ketel nogmaals opstart, het weer probeert, en vervolgens na korte code 3 in storing 2 te vallen. Na enige tijd vervalt te storing, gaat de ketel op '0' en na een hernieuwde vraag van de kamerthermostaat begint het hele verhaal van voren af aan, eindigend weer in storing 2.

Dus, als ik de driewegklep in de stand Man.Open heb staan is er niks aan de hand, en in de stand Auto gaat het goed, totdat ik warm water tap.

Vraag: kan dit ook een versleten rubber kogel betekenen?
 
Storing 2 is een stromings probleem. Niet de Driewegklep.
Zo te zien heb jij meerdere problemen.

Stromingsschakwlaar controleren
Pomp controleren.
 
Het kan heel goed die rubber bal zijn, overigens los verkrijgbaar bij de vakhandel.

Je kan even controleren wat er gebeurd als je een paar radiatoren helemaal open zet, werkt het dan wel, ligt het niet aan de rubber bal.

suc6
 
Stromingsprobleem kan ook door de driewegklep. De bal zwelt op of word ovaal als hij oud is. Even nieuw balletje plaatsen.
 
Nee Obelix2....het probleem zit hem erin dat de bal 1 1/2
keer zo dik word, en begrijpelijk de stroming nadelig
beinvloed, op ww eigenlijks altijd nooit een probleem,
waarom?? geen idee....kortere circuit?
 
Dan heeft het ook geen nut als de bal om gaat naar de andere kant. Dan zou alsnog de andere gang versperd worden.

Of hij nou naar links of naar rechts staat!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via