Spotjes aansluiten - oude schakelaar gebruiken

Goedendag , ben hier nieuw en heb wel een beetje verstand van elektra maar heb nu een ietwat anders om aan te sluiten.
Ik ben de oude douche aan het verbouwen naar bijkeuken.Elektra voor droger en wasmachine heb ik al klaarliggen maar wil in het plafond 3 spots plaatsen.
Het is mijn bedoeling om het oude lichtpunt te gebruiken.
Situatie nu is: Schakelaar voor het lichtpunt dat ik had dat word gevoed door een blauwe en zwarte draad.
.De 3 nieuwe spots hebben alleen een blauwe en bruine draad , maar is er een mogelijk heid om die dan ook aan en uit te zetten met de oude situatie met schakelaar?

Gr.Kad
 
Ja, dat is een kwestie van bruin en blauw aan zwart en blauw verbinden.

Houd je er wel rekening mee dat de centraaldoos bereikbaar moet blijven en dat je alle verbinding in een omhulsel moet maken? (Omhulsel zoals een lasdoos, of de aansluitdoosjes die vaak al bij de spots zitten)
 
Ik zou wel eea veranderen: Schakelaar op bruin en zwart, en de spotjes op zwart en blauw. Daarmee voorkom je dat er permanent stroom op de aansluitingen van de spotjes staan, ook bij uitgeschakelde schakelaar.
 
Ter verduidelijking:
Ik neem aan dat je bedoelt dat je bij het lichtpunt aan het plafond een blauwe en zwarte draad hebt waar je op aan wilt sluiten?

Je schrijft "Schakelaar voor het lichtpunt dat ik had dat word gevoed door een blauwe en zwarte draad" maar achter de schakelaar tref je als het goed is bruin en zwart aan. Daar kun je de spots niet op aansluiten.
 
Dan was het puur een spraakverwarring. Het las (blijkbaar ook voor @Walker) alsof er zwart en blauw op je schakelaar zat.

Je enige issue is dus dat het draadje aan de spot bruin is in plaats van zwart, dat maakt niet uit.
 
Ok dus als ik het goed begrijp kan ik het eerste spotje blauw op blauw en zwart op bruin aansluiten en de overige 2 in serie?
Of gewoon gelijk in van die verdeelblokjes stoppen?
 
230V spots sluit je parallel aan, niet in serie.

Als de aansluitsnoeren lang genoeg zijn om bij elkaar te brengen kun je ze inderdaad allemaal aansluiten op dezelfde lasklemmen. Let wel op dat de klemmen dan ook geschikt zijn voor soepele draad.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via