Split over grind(fundering.

Beste, wij willen onze oprit vernieuwen met split(Noors basalt). In de oprit ligt al decennia lang een laag grind van 20cm. Hierover wil ik een nieuwe laag split leggen. Kan ik grind gebruiken als fundering voor de nieuwe laag? De oprit wordt dagelijks bereden.
 
Grote kans dat je het split in het grind weg drukt. Grind is niet stabiel, of het moet een vast mengsel van zand en grind zijn.

"als materiaal voor opritten en paden. Het is duurzaam en slijtvast, waardoor het geschikt is voor intensief gebruik. De gladde textuur zorgt ervoor dat het materiaal niet snel vast komt te zitten in banden of schoenen. Noors split kan worden aangebracht op een stabiele ondergrond van bijvoorbeeld gebroken puin of zand."
 
Dat split zie je na een jaar niet meer terug. Dat is dan helemaal weggezakt in het grind.

Ook adviseer ik je het gebruik van honingraat matten. In los grind of split is het moeilijk lopen en rijden.
 
  • Like
Waarderingen: J. Eneverbes
Het grind ligt er denk ik al 30 jaar en is compleet vermengd met zand en modder. Lijkt wel behoorlijk hard, de auto's zakken er niet meer weg. Maar ik denk dat afgraven en een puinbaan aanleggen het beste is.
 
Alternatief is een geotextiel op de grindlaag aanbrengen. Maar dan moet de onderlaag echt 100% stabiel zijn.
 
Dankje, ik ga het toepassen van geotextiel onderzoeken. Met mijn bus van 2,5 gebeurt er namelijk niets meer in het grind, ook niet in deze huidige natte periode
 

Gerelateerde klussen

Reacties
3
Weergaven
2K
Reacties
2
Weergaven
6K
Reacties
4
Weergaven
12K
Reacties
6
Weergaven
155
Reacties
9
Weergaven
586

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via