Siemens inbouwoven HB84K550N probleem

mijn combie oven werkt naar behoren alleen bij het magnetron gedeelte werkt de 900 watt knop niet ,alle andere standen werken wel gewoon , nu heb ik de handleiding geheel doorgelezen maar ik kom hier niets van tegen , nu gebruik ik de 600 watt functie maar voor diverse gerechten zou ik liever de 900 watt functie gebruiken weet iemand wat het probleem kan zijn ? en of ik de 900 wat functie ten alle tijden zou moeten kunnen gebruiken als ik voor magnetron functie kies.

ik hoor lees het graag
mvg Rinus
 
Ik zou met alleen kunnen voorstellen dat de magnetron-functie niet werkt, als de oven vlak daarvoor in een andere stand (hete lucht bijvoorbeeld) gedraaid heeft, en dus nog heel warm is.
Werkt de magnetron (900w stand) ook niet als de oven helemaal nog niet gebruikt is?
 
Als ik de gebruiksaanwijzing van deze oven bekijk, worden de magnetronstanden gekozen mbv. druktoetsen.
Voor elke stand een toets:

002727.jpg

En als één van die standen niet werkt, maar de andere wél, dan lijkt het me het meest logisch dat de toets niet meer functioneert. Dat zou kunnen komen door vet of vuil ertussen, maar ook doordat een deel van de toets afgebroken is.

Helaas geldt, wat anderen al geschreven hebben over reparaties aan magnetron-apparatuur, dat zelf repareren of een poging daartoe doen niet wordt aangeraden. Zie ook dit topic:
Hier betreft het alleen een bedieningselement en ik kan niet goed beoordelen, in hoeverre het apparaat al of niet uit elkaar gehaald moet worden om bij de contacten van de betreffende toets te komen.

Zoals te zien is aan de onderdelentekeningen (klik hier), maken de palletjes, die de contacten moeten bedienen, deel uit van de totale besturingseenheid (0103 in de eerste tekening). Los worden ze niet geleverd... Dus als er één van die palletjes afgebroken is, heb je een serieus probleem van ca. 170 euro!
 
hoi kees bedankt voor je reactie , zelf denk ik niet dat er een van de knopjes kapot is ,toen ik
mijn huis kocht zat er een nieuwe keuken in met deze oven 2 jaar oud nooit gebruikt volgens de oude eigenaars, en zo zag het er ook echt uit , eigelijk heeft deze knop nooit gewerkt bij mij , de vorige eigenaars wisten niet of deze ooit gewerkt heeft ivm het niet gebruiken
 
...zelf denk ik niet dat er een van de knopjes kapot is...
Tja, ik denk toch echt, dat de software van de besturing van zo'n oven vrij vast geprogrammeerd is in een PROM oid en weinig kans heeft om een zodanige storing te veroorzaken, dat daardoor één bepaalde knop of bijbehorende functie niet werkt. In elk geval zou ik absoluut niet weten, hoe je zo'n probleem in de besturing zou moeten oplossen. Een mechanisch probleem aan een schakeltoets in de vorm van iets dat afgebroken is of geen goed contact maakt, is voor mij als elektronicus toch echt meer voor de hand liggend.

Indien die vorige eigenaren dat probleem al hadden, zou het denkbaar zijn dat er al een mechanisch probleem bestond.

Daar laat ik het graag bij, heb geen zin om daarover te gaan discussieren. Ik denk alleen niet dat je zo veel verder gaat komen.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
2
Weergaven
2K
  • Ibki
  • Keuken
  • 6
  • 57
Reacties
6
Weergaven
57
  • Zaki112
  • Keuken
  • 15
  • 241
Reacties
15
Weergaven
241
  • riaverhasselt
  • Keuken
  • 4
  • 138
Reacties
4
Weergaven
138
Keuken
S.oldeerbout
  • AnjaR1978
  • Keuken
  • 0
  • 234
Reacties
0
Weergaven
234
Keuken
AnjaR1978

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via