Scharnier tuimelraam

Hallo,

in m'n tuimelramen heb ik scharnieren zitten die niet meer in staat zijn om het raam open te houden, lijkt dat er ooit eens met olie/vet gewerkt is en dat daardoor de frictie onvoldoende is.
Uiteraard heb ik geprobeerd dit op te lossen maar ik krijg de scharnieren niet zo ver uit elkaar dat ik er bij kan komen. Wie weet hoe je deze scharnieren verder komt openmaken en dan kunt reinigen? Merk van de scharnieren kom ik niet verder mee dan WW.

Als ik de laatste sleufschroef verwijder dan krijg ik wel de steun los maar het draaiende deel blijft in elkaar. Steun zit dus geschroefd op draaideel.

Wie kan me op weg helpen?

DSC_0008.jpg DSC_0010.jpg DSC_0012.jpg
 
Hallo AdW,

Mijn ramen hebben de identieke scharnieren (van ca. 1967).
Nu ik ga verhuizen had ik graag dit raam verwijderd.
Helaas weet ik niet hoe het tuimelraam uit het vaste kozijn scharnierdeel geschoven wordt.

Moet de schroef aan de voorzijde er volledig uitgedraaid worden?

Dit lijkt niet te werken, want de buitenmantel houdt de schroef tegen.
Er zit geen beweging in, mogelijk zijn de aluminium delen aan elkaar geoxideerd.
De laatste maal dat dit uit elkaar werd gehaald moet zo'n 50 jaar geleden zijn.
Helaas is er nergens nog een principe plan te vinden.
Ter info de dubbele WW staat voor Weidtmann nu Roto.

Alvast bedankt voor je reactie.
Mvg Luc
 
Aan de raamkant zitten twee (sleuf)schroeven, die zie je op de allereerste foto. Die moeten er helemaal uit dan komt alles vrij te zitten. Dan raam horizontaal draaien en dan kan ie er uit schuiven via de inkeping (te zien op derde foto) in het kozijndeel.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via