Renoveren/egaliseren betonnen trap (buiten)

Hallo Forum,

Mijn eerste vraag hier.

Ik heb een betonnen trap naar mijn Souterain die behoorlijk wat slijtage heeft. Een groot aantal kiezels liggen al aan de oppervlakte en het regenwater blijft op sommige treden liggen.

20 treden, 2 meter breed en 40 cm diep, 8 cm hoog. Iedere trede heeft een metalen afsluitrand.

Wat zou de beste en eventueel voordeligste wijze zijn om deze trap te renoveren? Alvast dank voor de reacties.

123889_Trap_1_1.jpg

123889_Trap_2_1.jpg

123889_Trap_3_1.jpg
 
Als je het goed wilt doen, is het niet echt goedkoop.

Maar eerst beginnen, om met een hoge drukreiniger de treden heel goed schoon te spuiten, want er zit nogal wat vuil en groene aanslag op.
En daar zal geen enkele nieuwe laag goed op hechten.

Dan kun je het best naar een professionele bouwmaterialen handel gaan, daar hebben ze een goede kwaliteit betonreparatie mortel, met de bijbehorende voorbehandeling middelen, zoals goede primers.

Ga niet liggen knoeien met specie of bv tegellijm, want dat komt na een paar jaar, of maanden weer los en heb je het geld weggegooid, en kun je opnieuw beginnen.
 
Dank voor je antwoord.

Hoe zou je dat doen met de metalen afsluitband? Reparatie mortel daar overheen? Het is een flink oppervlakte in totaal (18m2) dus hoe dunner de laag hoe voordeliger.

Zou betegelen anders een goede optie kunnen zijn?
Dat zou er in ieder geval netjes uitzien.
 
Beton reparatie middel kan heel dun aangebracht worden.
Dus misschien dat die dan gelijk ligt met de strippen.

Tegels er op kan ook, maar ook dan goed voorbewerken, en geen gewone tegels nemen.
Beter wat dikkere tegels van 2 cm bv
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via