PVC snijden

Status
Niet open voor verdere reacties.
Bestaat er voor PVC net zo'n buizensnijder als bijvoorbeeld voor koper? Ik doel dan op handgereedschap. M.a.w. waarmee kan ik PVC netjes op maat maken en is handzaam?
 
Wat voor pvc toepassing?
Buizen of verwarmingleiding?
Pvc buis doe ik met een handzaag voor hout.
Pvc leiding kan met een speciale schaar of snijapparaat, zelf gebruik ik dezelfde als voor stalen/koperen leiding en stop dan om vervorming van de leiding te voorkomen een precies passend stuk rond metaal in de leiding.
Gaat perfect.
 
Er bestaan pvc kniptangen, maar als je dat maar af en toe nodig hebt ijkt me dit een dure aanschaf, ikzelf gebruik altijd een hand ijzerzaagje, gaat naar mijn inziens perfect. wel even de zaagsnede wat afschuren na het zagen.
 
Daar heb je speciale scharen voor, knip je het zo op maat.
moet je even googlen op "Buizenschaar" en dan vind je het wel.
En volgens mij zijn die ook gewoon tekoop bij bouwmarkten, even vragen naar Buizenschaar of buizenknipper.. maar net hoe ze het noemen willen.


mvg
 
Een beetje creativiteit brengt je heel ver! Ik heb in het verleden wel es die gele kabelmessen gebruikt, waarbij je het mesje gebruikt waarmee je ook de mantel van VMDK insnijt. Een andere mogelijkheid is een stanleymes, werkt ook perfect.
Iets anders: Ik snij de pijp nooit helemaal door! Een goede insnijding helemaal rondom zodat er een strakke breuklijn is, en dan op de knie de pijp in 1x breken. Werkt perfect (en snel!)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via