Zelf heb ik in de keuken ook een dergelijke kast met ongeveer in het midden (tussen onder en boven) een vaste plank. Die plank zit erin met houtdeuvels. Als je houtdeuvels niet kent: dat zijn kleine ronde staafjes waarmee heel veel kasten in elkaar gezet worden. Het zou kunnen zijn, dat het bij deze kast op een andere manier bevestigd is, bijv. met lamello's.
De vaste plank is in principe nodig voor de stabiliteit van de kast. Als je die plank weghaalt, zal de kast in het midden kunnen gaan wijken, dus de verticale planken gaan door het gewicht van planken met alleen plankdragers uit elkaar. Zal dus niet echt succesvol zijn om de plank weg te halen, tenzij er op een andere manier gezorgd wordt dat de zijkanten niet kunnen wijken.
Wil je toch zoiets (netjes) verwijderen, dan kun je dat het mooist doen met een oscillerende multitool. Die voorzie je dan van een zaagblad, daarmee kun je dwars op de plankrichting zagen, langs de zijwand.