Overspanning veranda

Ik wil graag een veranda bouwen van 3x5 meter met dakbedekking. Met aan de 4 hoeken een betonpoer. Mijn idee is om douglas palen en balken te gebruiken van 150x150. Nu is mijn vraag of de overspanning van 5 meter haalbaar is (met schoren) of dat dit op termijn gaat doorbuigen.
tuinlounge.6.jpg
 
Dag Jan, ik bedoel of de afstand niet te groot is. Het is 5 meter van de ene hoek naar de andere. Is dat niet te ver. Gaat dit niet doorbuigen?
 
Persoonlijk denk ik dat 5 meter niet raadzaam is, ik zou voor max 3 meter gaan bij 150x150.

Mijn eerste aanbouw bij mijn vorige huis was 5,2 meter breed en heb ik 3 poeren/palen gebruikt. De tweede bij mijn moeder was 4,5 breed en heb ik alleen maar 2 palen gebruikt, maar daar heb ik spijt van om dat het iets trekt. ik moet nog even kijken wat het gaat doen op een langere termijn, het lijkt te stabiliseren.

Mijn derde waar ik nu mee bezig ben wordt 10 meter x 4,3 meter, maar de afstanden worden maximaal 3 meter.

Dit is wat mijn persoonlijke ervaring is. Het kan ook zijn dat ik gewoon pech hebt gehad met de balk van 4,5 meter, maar ik ga de gok niet meer nemen.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
2
Weergaven
182
Reacties
0
Weergaven
320
Reacties
1
Weergaven
760
Reacties
3
Weergaven
1K
Draagconstructie
Vonken_trekker

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via