Vorige week de laatste aanhanger met een kuub zwart zand weggebracht (er lag dus in totaal nog 12 kuub zwart zand) en van het weekend de rest eens uitgegraven.
Hierbij wel door de rioolbuis gestoten dus die eerst maar even voor nood met tape dichtgeplakt (morgen komt de nieuwe binnen)
en ook een touwtje gespannen met hoe het oprit straks moet gaan lopen en hoeveel er van de putten afgezaagd moet worden.
De 2 rioolbuizen aan de linkerkant komen op die plek nog 10 cm (7 cm steen en 3 cm zand) onder het straatwerk te liggen. Dus denk dat het daar beton zal worden.
een groter probleem wordt het waar het dunne buisje naar de pompen loopt
hier even vanaf de andere kant
als ik daar een waterpas op leg vanaf het touwtje
dan blijft er maar 3 a 4 cm over tot aan de bovenkant van het straatwerk en dat gaat wel een probleem worden.
Dus al even gevoeld en de haakse bocht kan ik dus zo lostrekken uit het T stuk (is dus niet gelijmd oid.)
Nu zal dit stuk dus een eind naar beneden moeten om er voldoende zand en straatwerk overheen te kunnen leggen.
De vraag is alleen kan dat zomaar of is het met voorbedachte rade op deze manier gemaakt?
Ik kan me tenminste voorstellen dat het hoofdriool normaal gebruikt wordt om het water wat van het dak komt (600m2) af te voeren naar het openbare riool (gescheiden riool systeem voor hemelwater en vuil water)
Komt er heel veel water dan zou het water van het dak ipv. naar het openbare riool mijn put in kunnen lopen (4 kuub berging) en dat is natuurlijk niet de bedoeling dat moet gewoon rechtstreeks naar het riool zonder dat ik het op moet pompen.
Het lijkt er dus op dat ze met deze "sprong" hebben willen voorkomen dat het water van het dak de put in loopt (is maar een gok weet dat dus niet zeker)
Zou het kunnen dan zou ik deze sprong dus lager willen maken door bijv. geen 90 graden bocht van 150 te gebruiken maar in het T stuk een verloop te zetten en dan met dikwandig buis van 75mm verder te gaan. daar kan ik toch zo'n 20 cm ruimte mee behalen.
De vraag is alleen wie zou weten of het mogelijk is om dit op deze manier te verlagen of is een andere manier beter?
even een schematische voorstelling, links hoe het riool loopt en rechts hoe het stuk buis vanuit de pompput loopt. Niet echt duidelijk te zien maar er loopt dus een stijgbuis van de pomp omhoog, daar zit een 90 graden bocht en loopt een buis 60 cm naar achteren, daar zit weer een 90 graden bocht en dan gaat de buis 75 cm omhoog daar bovenop zit weer een 90 graden bocht en dan gaat hij 85 cm opzij en daar zit een verloop van 75 naar 150 met een bocht mof/mof naar beneden waar dan een stukje buis tussen de 2 moffen van de 90 graden bocht en het t-stuk zit (en die is niet gelijmd)
Ik kan het stuk van 60 cm ook verlengen naar zeg maar 200 cm en dan het huidige T-stuk dichtmaken en verderop waar een dikkere laag zand op komt een nieuw T-stuk maken.
Natuurlijk wel flink wat graafwerk maar aan stuk rijden heeft ook niemand wat en kan achteraf nog veel meer werk zijn.
Dus wat is wijsheid?