Nieuwe leidingen in een nieuwe badkamer

Status
Niet open voor verdere reacties.
De soldering helemaal loshalen en alles opschuren, ook de nieuwe leiding en de fittingen aan de binnenkant.
De verbinding zodanig warm maken dat het soldeer gaat vloeien wanneer u de soldeer tegen de verbinding drukt, vergeet niet de soldeervloeistof anders lukt het nooit.
Een verbinding moet in 1 keer warm gemaakt worden, niet in gedeeltes, dit om een goede las te krijgen.

Na het solderen laten afkoelen zonder de pijp en/of verbinding nog aan te raken, ook geen water opgooien voor een snelle afkoeling, dat gaat allemaal ten koste van de las.
Geen natte lap gebruiken, dat veroorzaakt teveel afkoeling en de soldeer vloeit niet door, gevolg een slechte soldeerverbinding, ook resterend water in de pijp bij de soldering moet eruit.

Wanneer u er geen of weinig ervaring met solderen hebt eerst 1 of 2 proefstukjes maken, laten afkoelen en weer loshalen, u kunt dan zien of het goed gegaan is.
 
Okee, duidelijk. Is het raarzaam om ook kopere leidingen te gebruiken voor mijn koudwater leiding, of het eerste stuk beginnen met een tyleen sland, en daarna over laten lopen op koper op iets anders
 
Beide kan. Voor een flinke lengte is tyleen veel goedkoper en makkelijker aan te leggen (slingert om palen en poeren en makkelijk via gaten te duwen). De koppelingen e.d. zijn weer duurder.

Hoe ziet je leidingenplan eruit?
 
Het koud water en de Kelet staan op de beganen grond, en wil alle leiding boven de zoldervloer houden i.v.m. activiteiten op de begane grond. Daarna een stukje met de dak mee, en vervolgens via de muur van de badkamer naar benede tot de zolder vloer. Tot de eerste koppeling bij de douche is max 7 meter, daarna nog ongeveer 5 met allerlij koppelingen ertussen. De3 eerste 7 meter is alleen met bochten van max 45 graden. Ik wilde de kou enwarm leiding symetrisch naast elkaar leggen met een afstand van ongeveer 20 cm.
 
Ik wil alle warm water leidingen isoleren, ik dat dat gebruikelijk was?
Verder wil ik van zowel warm als koud water een "hoofdleiding" leggen van 15 mm. Elke aftapping van het warm water 12 mm laten zijn, bij koud water gewoon 15. Is Dat een goed idee?
 
Ik ben er nu mee bezig. De warm water laat ik voo wat het is, de koud water leiding begin ik een stuk met 22mm deenk dat die gewoon ff meer nodig heeft.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via