Nieuwe doorvoer meterkast naar buiten

Beste klussers,

Voor een nieuwe garage ga ik 5 nieuwe groepen aanmaken.
deze moeten dus binnen komen in de meterkast.
Begreep dat het beste is om een 75mm mantelbuis in te graven en die naar de garage te leggen, en daar de 5 ymvk kabels door te trekken.
Gaat om 4x 3x2.5mm2 en 1x 5 x 4mm2

Heb offerte gevraagd voor een gate te boren voor de 75mm mantel door te steken en dat kost 185,- euro
wat is nu wijsheid.
Zelf met een 19mm sds boor 5 gaten maken en dan buiten over gaan naar de 75mm?

Of hebben jullie een beter oplossing.
een diamandboormachine kopen gebruiken en weer verkopen?
Huur heb ik naar gekeken maar dan kom je al bijna net zo duur uit als dan je het laat doen.

Al vast bedankt voor jullie ideen
 
De meterkast zit naast de voordeur, dus onder een hoek naar buiten lijkt mij.
Is een gewone fundering

1EE44EDD-9614-4281-9F58-1093C7E91050.jpeg
 
Maar moet je alleen door steen of ook door beton heen?

Het is ook een stukje persoonlijke voorkeur of je die mantelbuis tot in de meterkast wilt hebben.

Zelf zou ik die 185 euro in mijn zak houden en inderdaad de kabels via meerdere gaten naar buiten brengen. Is wat meer werk, dat wel.
 
Kabel moet wel in een mantelbuis door de muur, de 3x2,5mm2 past wel in een 3/4 buis, de 5x4mm2 zeer waarschijnlijk niet, dat zal wel minimaal een 1" buis moeten worden.
Ik zou voor 5 losse gaten gaan.
 
Ik ken zo de diameter van een een 5x4 niet uit mijn hoofd maar dat zal inderdaad niet in een 19mm buis passen. Dus iets grotere buis gebruiken inderdaad.

De 5 kabels dan gewoon buiten in de grond samen de mantelbuis in lagen gaan. Je kunt wellicht iets doen met een dop waarin je 5 gaten boort. Of gewoon goed dicht tapen rondom de kabels.
 
  • Like
Waarderingen: Bakkerbolletje
Wellicht kun je die vonkentrekker ook nog vragen naar het boren van de doorvoer. Wellicht dat deze dit tegen een lagere prijs kan doen gezien er niet extra voorrijkosten e.d. zijn.

Opvragen van meerdere offertes kan ook ooit lonen.
 
  • Like
Waarderingen: Bakkerbolletje

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via