Muurisolatie pir met alu en spouw

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal,

Ik wil een enkelsteensmuur gaan isoleren met 5 mm pirplaten die aan beide zijden zijn voorzien van een alulaag.
Mijn voorkeur gaat uit naar het direct tegen de muur plaatsen, maar ik begreep dat dit niet kan ivm vocht en condensproblemen.

Nu zit ik te denken om horizontaal een aantal geimpregneerde latjes van 20 mm te plaatsen. Op deze latjes schroef ik verticaal 50 mm planken. Hiertussen dan de pirisolatie plaatsen en afwerken met gipsplaten.

Nu zit ik nog met 2 dingen.

1. Daar waar de verticale balken op de horizontale latjes rusten krijg je tussen de horizontale latjes openingen.

2. Hoe kan ik de verticale balken het best vastmaken? Door 100 mm spijkerpluggen door de balken en dan door de latje in de muur te boren?
Of 70 mm schroeven door de balken op de latjes te schroeven?

Bedankt alvast voor ieder antwoord.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via