Mogelijk asbest in pleisterwerk

Ik zou graag jullie advies willen hebben.
In de woning die ik recent gekocht heb zit pleisterwerk op de lagere delen van de trapkast/kelder.
Achter de traptreden stop het (meer recente) pleisterwerk en ligt er oudere wandbekleding bloot voordat de stenen van de kelderwand zichtbaar zijn.
Gezien de kleur en structuur van deze wandbekleding (Oud pleisterwerk?) vraag ik me af of dit mogelijk asbest bevat.
Ik heb een test in huis gehaald en heb ook beschermingsmiddelen aangeschaft.
Gezien de locatie ben ik echter niet zeker over de aanpak.
De trapkast (afgesloten met deur) komt uit op de gang waarvan op korte afstand ook de trap met vloerbedekking naar boven begint.
Ik wil natuurlijk uitsluiten dat ik met het nemen van het monster of het schoonmaken een besmetting in het huis start.
Bij voorbaat dank!



IMG_20250326_171333.jpg

Screenshot_6-4-2025_135937_.jpeg

Screenshot_6-4-2025_135922_.jpeg
 
Laatst bewerkt:
De spullen van de vloer weghalen of aan de andere kant zetten.
Paar oude vochtige doeken klaarleggen en een vuilniszak.
Monster nemen en ter plekke inpakken.
Eventuele gevallen korrels e.d. met de natte doeken opnemen en in de vuilniszak. (je kan het ook laten liggen en wachten op de uitslag)

Zolang je de stofzuiger maar niet gebruikt, kan je weinig fout doen.
 
Laatst bewerkt:

Gerelateerde klussen

Reacties
8
Weergaven
285
Reacties
3
Weergaven
1K
Reacties
3
Weergaven
1K
Reacties
13
Weergaven
2K
Reacties
8
Weergaven
1K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via