Moet cementdekvloer helemaal drogen voor egaline?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik kom er niet helemaal uit en bovendien hoor en lees ik tegenstrijdige adviezen.
Onze cementdekvloer is 2 weken geleden aangebracht (ongeveer 6cm).
Nu moet ik in de keuken en gang 13mm ophogen in verband met dikteverschil tussen tegels en parket (tegels komen op egaline).
Kan ik gewoon met egaline aan de gang of moet de cementdekvloer eerst droog zijn ??
 
Wanneer u dat wilt kunt u vanavond nog met de egaline aan de slag.
 
Kijk op de verpakking. Over het algemeen kan na 24 uur getegeld worden. Egaline hardt, net als cement, uit onder invloed van vocht. Een dikkere laag is dan alleen maar gunstig omdat voortijdig uitdrogen voorkomen wordt. Met tegellijm introduceer je ook weer vocht, dus dat is het probleem niet. Een ander verhaal geldt voor parket. Dat mag pas aangebracht worden als de vloer na het uitharden ook nog eens door en door droog is.

Groeten, Hein
 
Nee, juist andersom.
Ik stond klaar om met de egaline aan de gang te gaan.
Na nog eens met de tegelzetter gesproken te hebben bleek een dikke lijmlaag toch de beste optie (vergelijkbare kosten, maar wel door een vakman gedaan in plaats van zelf proberen).
 
Koala,

Een zand-cementvloer moet tenminste 28 dagen drogen (4 cm dikte) en 1 week per cm extra. Doe je dit niet dan droogt je primer niet en je egaline klapt er gegarandeert uit.

Egaliseren is niet iets voor doe het zelfers.

Ook voor lijm geld als er nog vocht in der ondervloer zit heb je een probleem
 
Hmmm.
Uit enkele andere reacties bleek dat het niet heel erg was als het niet 100% droog is. Bij een professionele bouwwinkel kreeg ik overigens ook het advies te wachten...
Mijn tegelzetter vond het geen probleem en gisteren is hij begonnen (gerenommeerde firma, geen beunhaas).
Mochten er toch problemen optreden, dan zal ik dit nog melden zodat anderen hier lering uit kunnen trekken.

In elk geval bedankt voor het advies, hoewel het nu al te laat is :wink:
 
Als je een tegelvloer gaat lijmen op een verse cement dekvloer, gelden eigenlijk de volgende regels volgens opgave van de gerenomeerde tegellijm fabrikanten.

Of je lijmt de tegelvloer met niet sneldrogende poedertegel lijm binnen 5 á 6 dagen nadat de cement dekvloer is aangebracht zonder voorstrijk middel.
Anders moet je minimaal 15 dagen wachten met het aanbrengen met tegels te lijmen, en dan moet je de vloer wel voorstrijken.
 
Per zak egaline gebruik je ongeveer 5 liter water. Bij een dikte van 13 mm kun maar iets meer dan 1 m2 egaliseren. Met een lijmlaag van 13 mm geldt ongeveer hetzelfde. Je brengt dus op die zorgvuldig gedroogde dekvloer weer een enorme plens water aan! Dan wordt die dekvloer echt wel weer nat. Het is tenslotte geen waterdichte beton.
2 weken uitharden en met een goed middel voorstrijken is o.k.

Groeten, Hein
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan