METOD Ikea kasten met ophangrail

Hoi,

Ik wil 2 Ikea METOD kasten ophangen aan de METOD rail. Elke kast is 100x80x38 en weegt (leeg) ongeveer 35 kilo.

Er mag max 30 cm zitten tussen elke schroef in de rail. Dus dan moet ik minimaal 5 à 6 schroeven gebruiken.

1) hoeveel schroeven is het beste? Liever om de 15 cm bijvoorbeeld?

2) de muur is van poreuze steen, soort gasbeton lijkt het. Welk soort pluggen is het beste voor deze klus?

Thanks!
 
Ik gebruik vaak deze pluggen, muurvast is mijn ervaring.
72587__1_1.jpg

Vorige week nog gebruikt om een trapleuning mee vast te zetten.

Niet dat ik ooit zo'n kastje van Ikea hebt gewogen, maar 35kg leeg? Wordt er niet plusminus gewicht bedoeld als deze is gevuld met borden, glazen en dat soort dingen?

Wat betreft de afstand; ik ben ook altijd geneigd het met meer schroeven vast te zetten dan nodig. Ik krijg daar ook wel eens opmerkingen over dat ik overdrijft. Als er om de 30cm wordt aangegeven en je hebt er een beter gevoel bij om er een paar extra tussen te zetten, dan doe je dat toch gewoon. Te weinig is een groter probleem.
 
Dank voor de tip, ik ga die plug even checken in de bouwmarkt. En ja die kasten wegen leeg 30-35kg inclusief deuren, planken en beslag. Zijn ook een stuk groter dan een “normaal
 
FTP 4 k gebruik ik altijd. 10mm boren, ietsje dieper dan de plug lang is. Gat uitzuigen en met een kruiskop er in draaien. De plug draait er soepel in, maar zit wel goed vast. De slag pluggen voor gasbeton moetje links laten liggen. Die moet je er inslaan, je slaat alles kapot en vaak ook van de maat af.

Nooit geweten dat die gekke kasten zo zwaar zijn.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
11
Weergaven
264
Keuken
blauwpet
Reacties
44
Weergaven
1K
Keuken
IJkenhout
Reacties
3
Weergaven
3K
Keuken
blauwpet
  • Gesloten
  • MaartH
  • Keuken
  • 19
  • 9K
Reacties
19
Weergaven
9K
  • Henk2101
  • Keuken
  • 0
  • 5K
Reacties
0
Weergaven
5K
Keuken
Henk2101

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via