Metalen palen plaatsen

hallo,

In de voortuin wil ik een metalen hek gaan plaatsen. Ik heb de spullen binnen inclusief de palen.
Wat me opviel is dat de metalen palen hol zijn en open aan beide kanten. Voor de bovenkant heb ik wel afdekkappen gekregen.
Nu vroeg ik me af, voor het plaatsen van de metalen palen in de grond maakt het uit dat de onderkant open is? Ik zag dat de binnenkant een normale metaalkleur heeft (niet gecoat of gelakt zoals de buitenkant). Ik kan me dan voorstellen dat het helemaal kan corroderen als dit constant in de grond staat, of is dit niet het geval? De palen moeten ook worden aangetikt, dus in feite sla je dan gewoon (natte) grond in de holte van de paal.

Ik hoor graag wat de werkwijze is hiervoor.

Bedankt Aaron
 
Zet de palen in (snel)beton, dan is het metaal ook beschermd tegen corrosie. Nadeel van afdekkappen is dat er toch water in kan komen, wat vervolgens blijft staan. Wellicht dat een beetje menie aan de binnenzijde het proces vertraagd.
 
Bedankt, dan zal ik rond de palen ook snelbeton storten. Echter moet ik hoe dan ook de palen nog een paar tikken in de grond geven zodat deze waterpas op hun positie blijven staan wanneer het snelbeton zijn werk doet.
Ik heb nog wel een potje staan met vloeibaar rubber. Zal ik aan de binnenkant onderaan een centimeter of 5 hiermee insmeren? Of moet ik de uiteinde onderaan ook gewoon afdoppen met iets?
Ik heb nog even nagezocht, de palen zijn van gepoedercoat staal, maar aan de binnenkant zie ik deze coating niet. Het zou dan technisch gezien wel kunnen corroderen. Palen lijken identiek aan de palen van dubbelstaafmat hekwerk, alleen het hekwerk zelf is anders.
Wellicht ben ik wat paranoia, maar het is hier ook allemaal kleigrond.
 
Wellicht kan een stukje PVC-buis (elektrabuis) helpen door deze dieper in de grond te steken. Dan wordt de uitstroom niet geblokkeerd door het beton.
 
Waar hebben we het precies over?
Ronde palen met panelen ertussen of gaas er tegenaan?

Diep genoeg de grond in en er is verder niks nodig, gewoon erin tikken.

Flinke dop erop die een paar cm over de paal gaat en er komt geen druppel water in.
Vochtige grond in de paal droogt snel op.

Dus de vraag: hoe diep gaan de palen de grond in en wat voor grondsoort is het?
 
Dan lijkt het me bijna handiger om beide kanten dan dicht te doen met kappen en iets van een kit zodat er uberhaupt geen vocht in kan komen? In de winter staat het grondwaterniveau hier hoog icm kleigrond niet ideaal. Het staat zo hoog dat op het laagste punt (brandgang), de stoeptegels bruin verkleurd zijn door het ijzer in het grondwater.
Ik weet nog steeds niet helemaal hoe ik dit het beste kan aanpakken. Ik zag een bedrijf weleens dubbelstaafmat hekwerk direct in het gras slaan, zonder graafwerk. Geen idee hoe lang dat meegaat.

Palen zijn 110cm, ik ga ze zo'n 45cm de grond plaatsen. Hekwerk is namelijk 60cm hoog.
 
Met een dop een de onderkant sla je het niet zo de grond in.

Wat is beter/goedkoper?
Zo de grond in en elke 20 jaar de palen vervangen,
of in beton en elke 30 jaar? Vergeet dan niet dat het beton er ook uit moet..

45cm is niet diep, dat schop je zo scheef. Maar 60cm is ook niet hoog, dus zolang er niemand tegenaan staat te trappen gaat het wel goed.
 
Ja mee eens, maar goed ik ben alleen bang, en voor die reden had ik deze topic geopend, dat het niet eens de 10 jaar gaat halen i.v.m. corrosie van de paal in de grond. Als aangegeven is het hier drassig klei grond, en de binnenkant van de paal lijkt niet gecoat te zijn
 
Als de boel zo nat is, dan wordt beton ook vochtig. Maakt het dan wel uit?
Kijk anders eens in de omgeving, je best vast niet de enige met dit soort palen.

Binnenkant zal geen coating hebben, maar ik neem aan dat paal wel van binnen en buiten verzinkt is.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
2
Weergaven
683
Reacties
12
Weergaven
13K
Reacties
4
Weergaven
74
Reacties
5
Weergaven
771

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via