Mastiek dakrand

Beste leden,

Heb een ouderwets gegoten dak (1977) op mijn garage.
Nu is dat prima alleen de randen zijn aan het "vergaan"
nu zou ik dit willen repareren.

Wat hecht hier goed op?
Van de zelfklevende bitumen van aqua huppeldepup.
Hebben er een hecht primer voor.

Of zijn er andere betere oplossingen
 
81929_20200419_154901_1.jpg
81929_20200419_154906_1.jpg
 
De opstanden hebben hun beste tijd gehad. Er iets opsmeren kan altijd maar met een paar jaar ben je weer net zover. Zelf kleef ben ik niet zo goed van op de hoogte.
Wat wil je met het dak. Wat voor ruimte onder het dak. Kan isoleren iets betekenen.

Sta hoogst verbaast dat dit materiaal uit 1977 zou zijn. Dat is 43 jaar oud en dat wil ik eigenlijk niet geloven.
 
Is het orginele dak uit 1977.
Ligt op van de vezelbeton platen van 10cm dik.
De garage zelf ga ik niks mee doen kwa isolatie is maar een 1 steens muurtje met een zwevende ongewapende betonplaat van 10cm.

Gaat er mij net om het lek dicht te maken.
Langs de randen komt het naar binnen.

Kan ik er een bitumen overheen branden?
 
Als het lekt aan de opstand zal de bitumen randstroken die op de trim zijn gebrand loslaten. Is een heel normaal verschijnsel. Dat is moeilijk te herstellen. In de inplakruimte kan je niet nog een laag bitumen kwijt. Heeft ook geen zin als de laag eronder losligt. Die zal je moeten verwijderen.

Kijk maar op Youtube hoe een daktrim moet worden afgewerkt. Wel een vervelende voiceover.

 
Moet eerlijk zijn er zullen best goede producten zijn die smeerbaar zijn. Of die bij de grote mannen in het schap liggen moet je even onderzoeken. Denk eerder dat je in de professiole wereld moet zijn.
Weet je zeker dat de bitumen poreus is. Meestal komt het water via de inplakruimte van de trim naar binnen en dan moet de oplossing anders worden aangepakt.
 
Hoe goed krijg je het dak schoon?
Zeker bij mastiek kan dat een probleem zijn.
De nieuwe randstrook zal toch horizontaal moeten eindigen.
 

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
3
Weergaven
12K
  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
6K
  • Gesloten
Reacties
6
Weergaven
9K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via