Lichtschakelaar naar dimmer omzetten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal,

Ik ben nieuw hier, maar wel een vervent forum bezoeker op andere websites waaronder een aantal van mijn eigen sites. Ik stel het altijd erg op prijs als nieuwe leden zich even voorstellen, bij deze.

Ik ben Tjeerd, 25 jaar en woon in Amsterdam. Ik ben zelfstandig ondernemer in de Internet business. Klussen in z'n algemeenheid kun je beschouwen als een van mijn hobbies, al is dat met de nieuwbouwflat waar ik op dit moment in zit niet echt heel hard nodig :-) Ooit moet er maar eens een klein boerderijtje komen die ik om kan toveren tot luxe woonvilla ;)

Maar goed, daarvoor kom ik hier natuurlijk niet!

Ik heb een nieuwe lamp gekocht voor boven de eettafel die ik graag wil kunnen dimmen. Ik heb de hele hap al aangesloten en werkende. Nu wil ik alleen een dimmer aansluiten, maar heb geen idee hoe ik de bedrading om moet zetten.

De schakelaar beneden is een dubbele schakelaar. Met de ene doe je de lamp boven de eettafel (beneden) aan/uit, met de andere kan je een lamp bovenaan de trap uit doen. Deze kan dan vervolgens bovenaan de trap ook aan/uit gezet worden (hotelschakelaar?).

Er gaan 4 draden naar binnen bij deze schakelaar beneden. 3x zwart en 1x bruin. En dan zit er nog een cross over draad (bruin) op. Op de dimmer zitten 4 ingangen.

Liefst zou ik ook beneden de lamp bovenaan de trap aan/uit willen kunnen doen, maar dat is niet perse noodzakelijk, zolang de dimmer voor de tafellamp maar gaat werken!

Misschien niet helemaal duidelijk, dus vandaar onderstaande fotos:

wandschakelaar.jpg


dimmer.jpg


dimmer2.jpg


dimmer3.jpg



Ik hoop dat iemand me kan vertellen hoe ik dit ding aan kan sluiten...

Groeten Tjeerd
 
Als ik het goed zie dan moet de bruine uit de muur en de zwarte die nu rechtsboven op de schakelaar zit (de eerste foto) aangesloten worden op de dimmer via afb. 1 van de handleiding.

Zit je wel met een volgend probleem. De lamp die boven aan/uit gedaan wordt, wordt hiervandaan gevoed. Ik denk niet dat je zomaar een lasdopje mag nemen en daar een bruine en een zwarte in mag gaan stoppen.

Even wachten op de echte experts :D
 
Dat mag zowie zo niet.
Je moet het licht boven een trap zowel boven als beneden kunnen in en uitschakelen.

Als je de bruine draad en de zwarte draad welke zijn aangeduid met de witte pijl op de schakelaar aansluit op de dimmer dan zal je licht boven de tafel dimmen. De bruine komt op 1 van de middelste contacten van de dimmer zwart op de buitenste met dat golf tekentje.

De wissel schakeling bruin+ 2x zwart aangeduid met de zwarte pijl is de wisselschakeling voor de trap.

Teken naast de inbouw doos een inbouw doos af zodat deze aansluit op de bestaande.
Als je dan met een dun steenboortje de lijn netjes uitboort kan je een extra doos plaatsen waarin de dimmer of wisselschakelaar ondergebracht kan worden.
Even vastzetten met een lijmkit en je bent klaar.
 
Naast het feit of het wel of niet mag...

Kan ik de draden ook zo verbinden dat het traplicht gewoon alleen boven bediend kan worden zodat ik er geen extra inbouw doos hoeft te komen?
 
Het is natuurlijk niet zo fraai maar je kunt misschien kiezen voor een volledige opbouwsituatie.

Van de andere kant, een inbouwdoos bijplaatsen lijkt meer werk dan het uiteindelijk is.....
 
Ik heb nog nooit een inbouwdoos bijgeplaatst, maar voor alles is een eerste keer :cool:

Het is wel een draagmuur, en dus behoorlijk hard en solide. Ik las dat je de lijn uitboren moet met een steenboortje, maar ik neem aan dat daarmee "alles binnen de lijn", wordt bedoeld zodat er echt een gat onstaat?
 
Yep, er moet echt een gat onstaan. Als je eerst netjes een circel uitboort en dan met een hamer en beitel het middenstuk eruitkapt moet je al een flink eind komen.

Zorg er in ieder geval voor dat je niet teveel weghaalt maar dat spreekt natuurlijk voor zich :wink:

Het is misschien handig om eerst zo'n zelfde doos als er nu inzit te kopen zodat je een idee krijgt hoe groot het gat moet worden.
 
Hier is een dimmer voor in de handel.
Misschien kunt U de dimmer nog omruilen?
Zelfde merk met nr.6517U-101.

Een keer drukken en de lamp naar zolder gaat aan.
Draaien en de lamp boven de tafel gaat aan.

Succes :mrgreen:
 
Beste Proost,

Bedankt! Dat was de tip waar ik naar op zoek was... Had er al bijna een installateur bij gehaald, maar gelukkig kan ik de dimmer omruilen voor de 6517U-101!

Voor de nieuwsgierigen onder ons, dit is de lamp waar het om gaat:

lamp.jpg


Overigens, ook bedankt voor alle andere hulp en tips, maar die van Proost is precies de juiste :D


Link verwijderd, is nergens voor nodig. Mod.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via