Lekkage condenswater airco

Beste lezer,
Wij hebben thuis een airco hangen die er al een jaar of 8 hangt, nu sinds dit jaar lekt deze condenswater uit de binnenunit, waar die uitblaast, nu bleek dat de condenspomp kapot was, nieuw pompje besteld, gemonteerd en hij deed het voor 1 dag weer goed (dacht ik) maar hij lekt weer….
de pomp voert wel af, maar zie het water weg lopen maar daarna zie ik het weer lichtelijk terugstromen, zou de slang te lang kunnen zijn? Van vlotter tot pompje?

iemand enig idee waar ik het moet zoeken?
1B2B5357-BAED-4CA5-AF16-E96438BA6690.jpeg
2B3F7AB4-984F-457B-9263-78A13D5F211C.jpeg 06C92940-FE41-4123-82F0-74D43B81E0EB.png 18B6EAB8-BE6B-4911-A946-2DDA68A0FC51.jpeg
 
Condenswaterafvoer hoort over het algemeen niet omhoog te lopen maar omlaag. Zit je slang niet gewoon dicht ? Met wisselen is hij wrs leeg gelopen en dus heeft hij het 1 dag gedaan. Kunt het eenvoudig testen door de slang in een emmer te hangen bijv.
 
Hij heeft hier geen mogelijkheid om het water naar beneden weg te laten lopen. Daarom juist een condens pompje om het water omhoog weg te pompen. Dat gebeurt wel vaker.

Hoe was de oude pomp gemonteerd? Ik ken eigenlijk alleen situaties waar het pompje in de condensbak van de unit hangt en dus enkel water weg hoeft te persen, niet aanzuigen zoals bij jou nu wel is.

Blaas de slang die naar buiten loopt ook eens door met perslucht om te voorkomen dat die dicht zit.
 

Gerelateerde klussen

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via