Krijg ik een schok?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Dit heeft niets te maken met een klusvraag dus graag de reden van TS om deze vraag te stellen, als het voor de flauwekul is gaat dit topic op slot.
 
Ze hebben bij mij onlangs een nieuwe meterkast geplaatst, nu met ALS. Ik vroeg me af of ik nu geen schok meer krijg als ik één van de draden aanraak, daar er op de ALS staat dat hij binnen 0,1s afslaat. Das al.

Ik vind het geen flauwekul, ik wil gewoon inzicht in de veiligheid.
 
Je krijgt nog steeds een schok, het kan nog steeds dodelijk zijn.
Een aardlek van 30mA schakelt af tussen de 15 en 30mA.

Het doet ook nog steeds pijn.

Voordeel tov directe aarding is dat de foutstroom die de beveiliging doet aanspreken een flink stuk kleiner word.
Bij directe aarding zit je op een foutstroom >16A bij een aardlek op max. 30mA, foutstromen worden dus eerder gezien zodat schade beperkt blijft.

Het is wel zaak dat de aardlek conform fabrikant regelmatig word getest, anders loop je de kans dat het mechaniek vast gaat zitten en niet afschakelt zoals hierboven waarschijnlijk ook gebeurt is.
 
En meteen maar aan het eind gekomen (van het topic dan hè, nog niet van pringles..)
Slotje dus maar

Misschien even voor de goede orde:

DON'T TRY THIS AT HOME!!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan