Keukenwerkblad afzagen

Hoi, Ik wil een stuk van mijn gelamineerde houten keukenblad afzagen. de lengte is 1.65 M tot een muur. Daarna wil ik de zaagkant met kantenband lamineren. Mijn vraag is, met welke machine kan ik dit het beste netjes doen?

117575_20170606_045101_1.jpg


Een cirkelzaag of een bovenfrees?

Het gaat om het gedeelte achter de wasbak
 
Een cirkelzaag heeft als groot nadeel dat er stukjes uit de bovenkant van het blad springen.
Ik zou het doen met een goede decoupeerzaag met een zaagje voor kunststof er in, die zagen mooi glad en zonder splinters wanneer de pendelstand hooguit op 1 staat.
Het laatste stukje zagen met een oscillerende machine of met een handzaag, afwerken kan met een bovenfrees.
Zorg dat het blad goed ondersteund wordt om te voorkomen dat het laatste stuk eraf knapt.
 
Een cirkelzaag op een geleideliniaal.
Alleen ga je het laatste stukje niet redden met een cirkelzaag. Het risico is dat het deel wat is los gezaagd dusdanig zwaar is dat de het nog niet gezaagde gedeelte dan afbreekt.
Dus eerst een stuk afzagen waarbij het blad nog een centimeter te lang is en dan het exacte deel er af zagen.
Laatste stukje moet je met een handzaag doen.

Voorafgaand aan het zagen de zaagsnede inkerven met een scherp mes.
 
Dat is de bedoeling, maar maak anders eerst een proef door het blad op een centimeter af te zagen.
Er is een risico op het afbrokkelen op de zaagsnede.
Anders een 3 of 4 mm voor de werkelijke maat afzegen en dan met een bovenfrees de afwerking doen.
 
Bij zo'n glad oppervlak is het heel lastig om met een mes een inkerving te maken zonder dat je uitschiet over het deel dat mooi moet blijven.

Indien je dat zou willen proberen, zorg dan dat je met een stel lijmklemmen een lat op het 'mooie' gedeelte vastklemt zodat het mes nooit de verkeerde kant op kan schieten.

Mijn ervaring is echter dat zo'n inkerving juist voor een lelijke kant kant zorgen indien de zaagsnede er net een (halve) mm vandaan zit.
 
Frank schreef:
Dat is de bedoeling, maar maak anders eerst een proef door het blad op een centimeter af te zagen.
Er is een risico op het afbrokkelen op de zaagsnede.
Anders een 3 of 4 mm voor de werkelijke maat afzegen en dan met een bovenfrees de afwerking doen.

Denk dat dit t gaat worden.
Veel dank
 
Het splinteren voorkom je ook door te voorritsen. Sommige cirkelzagen hebben er een aparte stand op. Op alle cirkelzagen kan je dit doen door 1mm diep en achteruit te zagen. Uiteraard langs een geleidelineaal.

De zaag met de speciale stand hiervoor kantelt de zaag ook iets, waardoor de tweede zaagsnede (op diepte) de eerste zaagkant niet raakt.
 
Methode van IJkenhout doe ik al jaren en het resultaat is perfect en snel. Je krijgt het kaars recht. Tegenwoordig heb je een speciale functie op de invalzagen. Vroeger maakte ik een voorritser zaagsnede van 1 mm diep (Naar je toetrekken) en dan stelde ik de stelschroeven van de zaag iets naar buiten en zaagde het werkblad door.

Alleen even een vraagje. Hoe ga je het afwerken? Met pvc band van 2mm???

Groetjes Nick
 

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
  • Erwinn
  • Keuken
  • 5
  • 4K
Reacties
5
Weergaven
4K
  • Nic95
  • Keuken
  • 10
  • 674
Reacties
10
Weergaven
674
Reacties
7
Weergaven
2K
  • Gesloten
Reacties
3
Weergaven
4K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via