Kan ik deze schoren van de overkapping veilig verwijderen?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedemiddag!

Graag wil ik mijn half-open overkapping in de winter ook gebruiken. Hierdoor is het noodzakelijk alle openingen dicht te kunnen hebben in de winter ivm verwarmen.

Mijn plan is om aan de voorkant 2x2,5meter aan glazen schuifdeurtjes te monteren, zodat dit in de winter dicht kan en in de zomer open.

Nu is het het mooiste (en eenvoudigste) om die schuifdeurtjes te monteren op de (blauwe) balken van de overkapping. Hier zitten nu echter schoren in de weg.

Om een en ander netjes te kunnen makenzou ik de schoren gemarkeerd met een rood kruis volledig moeten weghalen, omdat in open stand hier ruimte moet zijn voor 4 deurdiktes. De schoren gemarkeerd met geel zouden wellicht kunnen blijven (omdat hier maar ruimte nodig is voor 1 glazen deur dikte).

De overkapping is erg stevig en ik kan hier met geen mogelijkheid beweging in krijgen. Mijn gevoel zegt dat het (makkelijk) moet kunnen, maar gooi het toch nog even graag in de groep ter confirmatie.

Concreet: Kan ik de rood en geel gemarkeerde schoren verwijderen zonder een onveilige situatie te creëren?
  • - gehele lengte overkapping is ~5meter
    - gehele breedte overkapping is ~2.5meter
    - Zowel de achterkant (te zien) als de linkerkant (niet te zien op de foto) zijn dicht gemaakt met rabat delen)
    - De open rechterkant zou in eerste plaats ook dichtgemaakt worden met eenzelfde rabatdelen tot een nettere permanente oplossing gevonden wordt (in de vorm van een raamkozijn wellicht)
    - De verticale balken zijn verankert
    - De verticale, horizontale en diagonale balken zijn allen in 1 deel.


72866_overkapping_1.jpg
 
Voor de nieuwsgierigen onder ons... Ik heb alle schoren van de voor en (voor de kijker) rechter zijkant eraf gehaald en het ding staat nog ;)

Is wel veel instabieler - Zo instabiel dat ik binnenkort TOCH kleinere schoren aan de zijkant maak om iets van de stabiliteit te herwinnen, en toch genoeg ruimte over heb voor de rest van het project.
 
Andere optie om het geheel stabieler te maken is het aanbrengen van een plafond aan de binnenzijde en dan op zo'n manier dat de dakbalken stijf met elkaar verbonden worden.

Als je ook de binnenzijdes van de wanden die zijn betimmerd met rabat delen, verstevigd met een binnenwand van plaatmateriaal, gaat de constructie nergens meer heen
 
Je kaapt een topic. Dat is niet toegestaan.

Lees even het tweede bericht van de plaatser. Het antwoord staat er letterlijk in! Mocht je aanvullende vragen hebben, maak een eigen topic en plaats er foto's bij.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via