Juiste mes voor de grasmaaier

Ik heb een Gardena Powermax 37E, elektrische grasmaaier. Van de plaatselijke dealer kreeg ik een nieuw mes. Maar het ziet er anders uit dan het oude. Maakt het wat uit of de geslepen stukken recht of schuin zijn geplaatst?[
 
Laatst bewerkt:
Ik heb een Gardena Powermax 37E grasmaaier. Ik wil het mes vervangen. Ik kreeg van de plaatselijkje dealer dit mes. Maar het ziet er anders uit. Maakt het uit of de geslepen delen schuin of recht lopen?

20220624_125739.jpg
 
Er staat alleen 37E op. Een type plaatje kan ik niet vinden. Het bijzondere is dat ze het hebben over benzine motoren terwijl de grasmaaiers die er bij worden genoemd elektrisch zijn.
 
Door de schuine kant snijdt het mes net iets meer. Wanneer de uiteinden recht zijn slaat het mes het gras er meer af. Zeker als het mes wat botter begint te worden.

Hoe meer het mes snijdt, hoe mooier het gras wordt afgemaaid. De snijrand aan de grassprieten zijn recht en niet rafelig en blijven daardoor groen. Ga je met een bot mes maaien dan krijg je rafelige uiteinden aan het gras die geel / bruin verkleuren. Kijk je dan over een heel grasveld, dan zit er een gele / bruine waas over en dat is niet mooi.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
3
Weergaven
3K
Reacties
9
Weergaven
4K
  • Gesloten
Reacties
2
Weergaven
3K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via