Isolatie koudebrug plafond woonkamer

Beste lezer,

Recent ons eerste huis gekocht.
De vraag is hoe we onderstaande situatie het beste kunnen isoleren.
Bij de bouwtechnische keuring kwam ter sprake dat in de erker het verlaagde plafond was beschadigd en vervangen moest worden. Er volgde een uitleg over het belang hiervan: de betonplaat steek uit naar buiten en de warme opstijgende lucht binnen geeft dan condens vorming. We hebben de gipsplaten verwijderd en het glaswol.
Binnenkort willen we het opnieuw isoleren, gipsplaten eroverheen en dan laten stucen.
Hoe kunnen we dit het beste isoleren? We dachten zelf aan een laag isolatie materiaal, dan klimaat folie en tot slot rachels tussen de bestaande balken (de constructie kan niet verder omlaag dan valt de gipsplaat niet meer boven het kozijn.
Wat voor isolatie materiaal en folie zouden jullie kiezen? Is het nodig om de naad tussen de 2 betonplaten te dichten? Verder nog advies?

Mvg



IMG_8666.jpeg

IMG_8653.jpeg

IMG_8654.jpeg

IMG_8655.jpeg

IMG_8667.jpeg
 
Voor de naad is ook betonplafond, dan dus de naad en weer beton. Een stuk daarvan zit onder de bovenburen en dus met een dikke betonvloer er boven. De rest steekt uit in de erker (platdakje), daar zit een balkon van de buren op. De buren hebben dezelfde situatie en dit is het zijaanzicht.
En vooraanzicht staat op de andere foto



IMG_8663.jpeg

IMG_8664.jpeg

90e87b9c-8a7c-4a36-a741-01b0f30a6007.jpeg
 
Het is dus een plat dakje. Normaal gesproken zou boven de beton toch iets van isolatie moeten zitten met daarop een waterdichte laag. Van welk jaar is de woning.
 
PIR platen direct tegen het beton lijmkitten, naden purren en afplakken met alu tape.
Daar stucplaten tegenaan lijmkitten.

Als het kan de isolatie een stukje door laten lopen de kamer in.

Zo werk je dampdicht, mocht er toch ietsjes vocht doorheen komen dan kan dat via de muren en de voorkant eruit.

ps. het hout er dus af.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via