Is dit een goede buis voor vloerverwarming?

008BFA4D-4FFA-4346-89E0-D9C5C49C5142.jpeg

Mijn vraag is of deze buis goed genoeg is voor vloerverwarming.
Is de diameter voldoende? En wat zou de afstand dan moeten zijn tussen de buizen?
Alvast bedankt.
 
Hallo, wil deze buis gaan gebruiken voor vloerwarming op de gehele beneden verdieping 75 m2, als hoofd verwarming. Hoeveel meter slang moet ik dan hebben?
Huis is erg goed geïsoleerd!
Thanks
 
Voor een passend advies is meer nodig dan een oppervlakte en diameter van een buis.
Hoe ga je de vloerverwarming aanleggen? Wat gebruik je als leveracier van het warme water: cv ketel of warmtepomp?
Ik zou een buis met 16mm diameter nemen op een afstand van ca 10 cm.
Dan ben je ook voorbereid op het gebruik van een laag temperatuursysteem. Max ca 90 mtr per groep, 1 groep per 10m2
 
Een laag temperatuursysteem is o.a een warmtepomp wat een max watertemperatuur produceert van 35-45 graden C. Dit in tegenstelling tot bijv.een cv ketel, die water van veel hogere temperatuur kan produceren.
Ik zou een dergelijk dunne buis niet adviseren, maar technisch zou het wel kunnen. Probeer de buisjes dan dichter dan 10cm van elkaar af te leggen.
Nogmaals: voor een passend advies is meer nodug dan een oppervlakte en een diameter van een buis.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via