IP44 opbouwdoos i.c.m. elektra buis

In mijn schuur ga ik alle opbouw stopcontacten vervangen voor kwalitatief spul, namelijk de GIRA IP44 opbouwdozen.

De bestaande elektra is aangelegd met los installatiedraad in elektra buizen, dus niet mer drie aderige kabels.
Los draad kan ik niet invoeren in de opbouwdoos zonder de IP44 classificatie om zeep te helpen.

Ik dacht een goede oplossing gevonden te hebben, namelijk de buisinvoer (001130) van GIRA. Hiermee zou ik de IP44 classificatie verplaatsen van de kabels naar de eletrabuis.
Maar nu heb ik de buisinvoeren ontvangen en blijken ze aan de achterzijde (waarmee ze tegen de muur worden geplaatst) volledig open te zijn.

De stopcontacten komen op een bakstenen muur, de niet overal sluit het superstrak aan. Stof en water heeft dus via de achterzijde vrij toegang. En doordat los installatiedraad de doos ingaat is er gewoon ene open verbinding waardoor ik niets eens aan IP20 voldoe.

Naast het feit dat ik iedereen wil waarschuwen voordat ze dezelfde miskoop begaan als ik, ben ik benieuwd op mensen oplossing hebben.
Hoe kan ik stopcontact aansluiten op elektrabuis en nog voldoen aan IP44. Al het installatiedraad vervangen voor drie aderige kabel zit ik niet op te wachten.

2020-07-17 16.03.36.jpg 2020-07-17 16.03.41.jpg
 
Zie de foto's in de start-post. Het grote gat aan de bovenzijde wordt gedicht door de buis, het kleine gat aan de onderzijde wordt niet gedicht als er drie losse installatie draden worden gebruikt.
Dan blijft nog het grote vierkante gat aan de achterzijde. Die wordt door niets afgedekt/afgedicht. Door dat gat kan alsnog water/stof via het gat van de draden bij de stopcontacten komen.
 
Welk opbouwmateriaal heb je nu precies? Kun je eens een plaatje tonen?

Is het met doorvoerrubbers of met wartels?

In plaats van wartels zou je nog zoiets kunnen gebruiken:
attema_wartelinvoer_buisinvoer_m20_voor_kabeldoos_ak1_en_ak2.jpg


In het geval van doorvoerrubbers, kan ik me een beetje moeilijk voorstellen dat je daar geen gat van 16mm in krijgt.

Maar als je het waterdicht wilt hebben, kun je beter de installatie opnieuw aanleggen met kabel. Buis invoeren in een spatwaterdicht component is het natuurlijk net niet.
 
  • Like
Waarderingen: Jules1962
Wat Xander in zijn laatste zin aangaf.
Met XMVK kabel in grijs slagvast buis en dergelijke dozen.
Door de wartels rondom de kabels (buizen passen niet door de afsluitrubbers) aan te draaien krijg je door de knellende rubbers rondom de kabelmantels een mooi water en stofdicht geheel.
lasdoos-m25-wartels-afmeting-95-x-95-x-45mm.jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via