Installatie automaat werkt niet meer

Status
Niet open voor verdere reacties.
Een van de groepen in ons huis lijkt het onlangs te hebben begeven. Het begon allemaal toen de afzuigkap ineens stopte met werken. Ik dacht dat het aan de kap lag maar een dag later zag ik dat ook de vaatwasser, die op de zelfde groep zit niet meer aanging. Het gekke is wel dat de televisie en drie lampen, die op dezelfde groep zaten het wel deden (afzuigkap en vaatwasser ook als ik ze op een andere groep aansloot)

Ik probeerde de installatie automaat vandaag te resetten door op de test knop te drukken, maar nadat ik hem weer had aangezet werkte niets op die groep meer. Ik heb ondertussen de meeste apparaten van de groep gehaald behalve een lamp. Af en toe knippert hij even en dan gaat hij weer uit. Het is heel vreemd, ik begrijp er niets van. Weet iemand misschien waar dit aan zou kunnen liggen en hoe het verholpen kan worden?

Het gaat om een Merlin Gerin Multi 9 vigi C32L
 
Dat is een aardlekautomaat van 32A.
Heb je die op een gewone groep?
Of kom je niet uit nederland?
wat foto's helpen vaak ook.
Ik zou zeggen gewoon vervangen...
 
Ja, volgens mij zit hij op een gewone groep. Ik kom inderdaad uit Nederland. Is het mogelijk dat een automaat als het ware afsterft?

Ik heb foto's bijgevoegd van de kast en de specifieke automaat. Ik hoop dat ze duidelijk genoeg zijn.

90479_IMG_0341_1.jpg

90479_IMG_0340_1.jpg
 
Curieuze opstelling.
De aardlekautomaat word hoop ik als aardlek gebruikt en niet voor de voeding van een eindgroep(brandgevaar)
Slijtage kan bijna niet, mogelijk heb je last van een los contact welke de automaat heeft beschadigt
 
Dat de schroef waarmee de draad in de automaat zit niet goed vast zit. Hierdoor ontstaat dan warmte, en dan gaat de automaat kapot.
Kan het zijn dat er mischien nog ergens een zekering achter zit?
omdat je zegt dat een deel van de dingen op die groep het nog wel deed en een deel niet.

Verder wil ik je toch wel aanraden om eens een installateur te laten langskomen, want volgens mij voldoet deze groepenkast voor geen meter aan de normen, en is het mogelijk nog gevaarlijk ook!

Een slechte verbinding in een centraaldoos is ook nog mogelijk.
 
Deze Vigi C32 zit als modulaire 40A/0,03 aardlekbeveiliging gekoppeld aan een dubbelpolige automaat van 16A. Deze automaat is dan de groepsbeveiliging. Niets mis mee.
De C32 is een range van merlin gerin.
Als de aardlekcomponent niet ingeschakeld kan worden betekent dit dat deze zijn werk gewoon doet, en dat er iets in deze groep aan de hand is.
U zal toch alle aangesloten apparaten los moeten nemen van deze goep en alle schoefcontacten en lassen moeten nazien.
 
Dag Sjemsjem.
Met de aardlekautomaat is niks mis mee. Het zijn gewoon 16 ampere groepen wat onder de C32l aangegeven staat. (op de foto slecht te zien)

Die 30 mA. is de maximale waarde waar hij op aanspreekt. Het is echter vaak ook wat minder. Door de afzuigkap en vaatwasser op een andere groep te hebben gezet heb je waarschijnlijk een minder gevoelige aardlekautomaat waardoor de groep gewoon in blijft.
Het kan ook zijn dat er op de vorig aangesloten groep al een aantal apparaten stonden die een kleine lekstroom gaven. Dan is het een optelsommetje wanneer de aardlek gaat aanspreken.

De groep is zeer waarschijnlijk niet deffect. De testknop is een goede indicatie dat het goed werkt.
Ondanks dat het er wat vreemd uit ziet hoeft er met de groepenkast niets aan de hand te zijn. De netwerkbeheerder heeft bij het wisselen van de meter z`n oude meterbord laten hangen, waarschijnlijk omdat er een blindplaat mist.
 
Bedankt allemaal voor jullie reactie.

Het gekke is dat ik de automaat wel aan kan zetten (dus het zwarte hendeltje omhoog zetten). Maar er gebeurt niets met de apparaten die erop zijn aangesloten. Die krijgen geen stroom. Momenteel staat er alleen een lamp op aangesloten, en heel af en toe gaat die aan en dan gelijk weer uit. Dus het was niet zo dat de apparaten ermee stopten omdat de aardlek geactiveerd werd. Ik vroeg me af wat dit zou kunnen betekenen. Als de automaat wel aan staat naar er geen stroom doorheen komt.

Maar als ik het goed begrijp zou ik eerst zelf na kunnen gaan of de kabels wel overal goed vastzitten.
 
Dat wordt inderdaad even meten en controleren.
Meet eerst of er spanning staat direct op de aansluitingen van de groep. Als er spanning is kun je verder op meten. Is er geen spanning direct achter de automaat dan zal de installatieautomaat deffect zijn.

Dit zijn dingen die je zelf of een ander ter plaatsen moet uit zoeken.
Je laatste reactie doet wat anders vermoeden dan wat je eerder schreef.
 
Het probleem lijkt te zijn opgelost. Het betrof inderdaad een centraaldoos in de kruipruimte. De verbindingen en draden waren verschroeid. Kan nu niet zo goed inschatten waar dat door kwam (vocht, een spinnenweb of simpelweg omdat de centraaldoos te volgepropt zat). Ik heb de lasklemmen vervangen en de draden een beetje ingekort. Nu doet alles het weer.

Rest nog een vraag: Het feit dat alles zo verschroeid was indiceert toch minstens dat er elektriciteit is weggevloeid. Is het dan niet vreemd dat de installatieautomaat niet uitgesprongen is? Of is dat alleen specifiek bij kortsluiting. Of doen ze dat überhaupt niet? Wat zegt het dat er draadjes aan het verschroeien waren terwijl de automaat gewoon aan bleef?

Nogmaals iedereen bedankt voor alle suggesties. Scheelde weer een elektricien laten komen.
 
De draden hebben gewoon geen goed kontakt gemaakt Door de overgangs weerstand zijn ze heet geworden , . vandaar Dit verklaard ook dat de automaat in bleef en dat een deel wel spanning had en het deel na de slechte kontakten met problemen zat. het klopt allemaal
r.gr. HANS.
 
Een installatieautomaat gaat uit als er een tijd lang een stroom groter dan 16A vloeit.(thermische veiligheid) Of bij een kortstondige hele hoge stroom.(magnetische veiligheid)

Hij beveiligt dus tegen overbelasting en kortsluiten. En niet tegen een niet goed gemaakte las.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via