Beste lezer,
ik thuis bezig met een balkenconstructie om bestaande betonnenvloer te verlengen. De bedoeling is dat ik een ruimte van ongeveer 5m2 kan creëren.
Het is een recht toe recht aan balkconstructie aan beiden kanten dragende muren.
ik heb alles al gemeten en getekend, zie ook tekeningen de ruimte is 1.97 bij 2.78.
mijn vraag hierbij is:
1- moet ik langs te muren een houten balk gebruiken en de balkdragers(deze balkdrager is met een lip) hierop monteren,
2- zo ja, de balk die ik aan de muur wil bevestigen wordt 5cm dik, wat voor bout moet ik gebruiken, dikte en lengte en hoe diep moet ik in beton gaan. en kan ik om de hout aan de muur te bevestigen ook op de zelfde plekken van de balkdrager gebruiken. dus dan hoef ik niet aparte bevestigingen te maken. in het midden van de balkdrager zijn grote bevestigingspunten, deze wil ik gebruiken om ook het balk aan de muur te bevestigen, daarnaast ga ik uiteraard met schroeven de balkdrager verder bevestigen aan het balk.
3- zo nee kan ik dan de balkdrager(dit is een andere balkdrager, heeft bevestigen aan de zijkanten) rechtstreeks in het beton monteren. hoe kan ik deze het beste in het beton bevestigen hoe diep.
4- ik ben van plan om, om de 40 cm een dwarsbalk van 73*225 te gebruiken. is dit voldoende.
Graag hoor jullie antwoord op mijn vragen, als er onduidelijkheden zijn dan hoor ik het graag.

