Houten vloer isoleren - platen deken of wat anders?

Ik wil in ons huis uit 1931 de vloer isoleren. Het is een houten vloer boven een droge kruipruimte met een zandbodem. Het kan flink waaien onder de vloer (blijkbaar staat het huis gunstig op de wind (oost – west). Ik ben van plan steenwolplaten (12 cm) tussen de balken te bevestigen. Nu heb ik de volgende vragen daarbij:
  • Platen direct tegen de vloer of met een luchtspouw.
  • Of toch een deken i.p.v. platen vanwege een damp remmende laag die ook de wind/tocht tegen houdt of een folie onder de balken bevestigen?
  • Of geen steenwol maat iets anders.
Als je je inleest op dit onderwerp lees je verschillende meningen: Steenwol of een ander materiaal, wel / geen folie i.v.m. vocht opsluiten en wegwaaien warmte, wel / geen luchtspouw etc..

Kortom ik weet het even niet precies.
 
Je wilt geen wind tussen de isolatie en de vloerplanken. Dan doet de isolatie niets meer.

Vocht trekt in principe van de warme naar de koude lokatie, dus van de kamer naar de kruipruimte. In die richting zorg je ook voor de vochtbarieres. Dus geen dampdichte folie onder de balken om condensvorming halverwege in de isolatie te voorkomen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via