Halfsteens muur - penanten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal,

Mijn schutting is verrot en ik wil een halfsteens muur metselen. Het is de bedoeling dat deze net zo hoog wordt als de schutting (240 cm, inclusief 2 lagen stenen in de grond). Uiteraard zit daaronder een fundering van 60 cm hoog en 30 cm breed. De muur wordt 5,6 meter breed.

Om de muur te verstevigen wil ik aan beide uiteinden een penant maken. De penanten komen aan de buitenkant van de tuin -> in de brandgang. Om niet teveel ruimte te verliezen wil ik de penant op de manier maken zoals in het voorbeeld, verstevigd met bouwstaal wat ook in de fundering zit vastgemetseld:

109952_Penant_laag_a_en_b_1.jpg


Is de muur op deze manier stevig genoeg, moet ik meer penanten maken, of moet ik de penanten vooral anders maken?

Bestaat er ook zoiets als betonankers waarmee ik de muur van verankeren in de fundering?

Alvast bedankt en ik kijk uit naar jullie reactie.


Met vriendelijke groet,
Bob Stanneveld
 
Penanten 1.5 steens maken zodat ze hol zijn van binnen en wapening erin opnemen. Op een lengte van 5.60 minimaal 4 penanten toepassen. Fundering van 30 cm breed is erg smal
 
In het metselwerk neem je geen bouwstaal op. Mocht wapening van het metselwerk echt nodig zijn (is niet snel) dan doe je dat met metselwerkwapening (bv. murfor).

Holle pilaren maken (en met beton volstorten) is ook niet altijd nodig.

Waarop heb je de maten van de fundering gebaseerd? Wat voor ondergrond? Een funderingsbalk van 30x60 cm is een beetje vreemd.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
6K
  • Gesloten
Reacties
2
Weergaven
13K
Reacties
2
Weergaven
791
Reacties
1
Weergaven
3K
Reacties
21
Weergaven
54K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via