Glas verwijderen oude binnendeur

Hallo

Graag zou ik jullie advies/tips willen horen met betrekking tot het verwijderen van een oude glasplaat uit een deur.

Ik had al op dit forum hierover het wen en ander gelezen. Dat werd gesproken over laten die moesten worden verwijderd. Deze latjes zitten niet bij mij op de deur. Ik heb een aantal fotos bijgevoegd. Ik ben benieuwd of het kan en hoe het evt zou moeten.

Alvast bedankt voor jullie moeite

Mvg
114718_20160825_163050_2.jpg
114718_20160825_163042_1.jpg
114718_20160825_163112_1.jpg
 
54294_DrawOnPhoto__1472200340632_1.jpg

Bij de pijl is de glaslat. Ze zijn in verstek gemaakt, die gaan er lastig uit. In het midden een breed plamuurmes ertussen steken.
 
Dan zit het latje aan de andere kant van de deur... Of daar zit stopverf.

Maar er zit sowieso al een breuk in het glas. Dus herplaatsen wordt al erg moeilijk, zo niet onmogelijk. Laatste optie is om het glas er (buiten) uit te tikken, en vervolgens de sponning vrij te maken om nieuw glas te plaatsen.

NB: mooie originele houtverbindingen trouwens. Daar moet je wel zuinig op zijn, en dus niet de hele deur uit elkaar halen. :wink:
 
Dan zal de 'losse' lat aan de andere kant zitten. dat is zo uit de (vrij vage) foto niet exact op te maken...

Oplossing is eenvoudig: met een glassnijder de ruit in stukken snijden (houd een rand van minstens 5 cm vanaf de kant over) en dan voorzichtig eruit tikken. Draag wel stevige werkhandschoenen en een beschermbril tijdens dat eruit tikken! De ruit is toch al kapot, dus erger kapot maakt niet uit.

Dan de ruit er stukje bij beetje uithalen, dan zie je vanzelf hoe het zit. Er zal toch aan één van de twee kanten een verwijderbare glaslat moeten zitten. Want op één of andere manier is die ruit er ooit ingezet! :wink:

Edit: Walker was me net voor, we zeggen vrijwel hetzelfde... :mrgreen:
 
Als ik de houtnerf bekijk, lijkt het toch erg op een losse lat, maar deze kan ook verlijmd zijn. Hoe ziet de andere kant eruit?
 
Aan beide kanten van de deur één glaslat verfvrij maken. Aan een zijde komen dan of de spijkers of de plamuurplekken te voorschijn.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via