Geluidsoverlast afzuigkap van de buren

Ik zou zeggen zoek eens een goede kap uit en stel de buurman voor dit samen te betalen.
Want met al die ergernissen maakt het er niet beter op en op de "rijdende rechter" zit je ook niet te wachten.
Desnoods geef je hem cadeau, dan ben jij van de ergernis af. Want verhuizen is een heel stuk duurder.
Had ik geld dan had ik dat al gedaan. Helaas. Op de rijdende rechter of verhuizen zit ik inderdaad niet te wachten. Het is heel vervelend dat zij het probleem bij mij neer leggen maar ik hoop nog steeds dat de redelijkheid het voor het zeggen heeft nu ik toch wat wijzer ben geworden hier op dit forum.
Dank voor het meedenken.
 
Ik zou de buren vragen om bij jou te komen luisteren.
Dan nog heb je de kans dat ze het niet (willen) horen.

Geluid is ook beleving.
Meten zegt dan weinig. Lage tonen zijn maken minder decibel dan hoge tonen. Bij hele lage tonen kan het zelfs dat ze in een kleine keuken niet hoorbaar zijn maar in een grotere ruimte ernaast wel.
Luisteren bij de afzuigkap is lastig omdat een afzuigkap sowieso veel geluid maakt en dat niet erg is tijdens het koken. In een andere ruimte waar het stil is, kan dan één toon overheersen.
 
Waarom meten als je duidelijk hoort dat er resonantie is vanuit de afzuigkap.

Als je met getallen kan beweren dat de kap zoveel decibel geluid maakt sta je wat sterker in een discussie.

Luisteren bij de afzuigkap is lastig omdat een afzuigkap sowieso veel geluid maakt en dat niet erg is tijdens het koken. In een andere ruimte waar het stil is, kan dan één toon overheersen.
 
Ik zou de buren vragen om bij jou te komen luisteren.
Dan nog heb je de kans dat ze het niet (willen) horen.

Geluid is ook beleving.
Na hier luisteren heeft de buurman die rubberen strips aangebracht op de contactpunten. Na mijn melding dat dit niet heeft geholpen heeft hij mij te kennen gegeven er niets meer aan te gaan doen omdat hij vindt dat hij genoeg gedaan heeft.
Ook heb ik andere buren laten luisteren (want een mens gaat ook twijfelen aan zichzelf), die horen hetzelfde als ik, een buurman van 80 is al 4 x geweest en is het met mij eens dat dit overlast is.
Maar je hebt gelijk ik zal nog een poging wagen, met inderdaad de kans dat ze het niet willen horen.
 
Dus eigenlijk is het helemaal geen klusvraag en kan dit topic gesloten worden.
In mijn eerste post vroeg ik o.a. of iemand weet wat voor soort vakman ik kan inschakelen omdat ik werkelijk geen idee heb waar ik moet zijn.Ik ben al maanden zoekende. Blij dat het forum mij toch tips heeft opgeleverd over het waar het probleem vandaan kan komen.
 
eigenlijk is het helemaal geen klusvraag en kan dit topic gesloten worden.
waarom is dit geen klusvraag?
Iemand heeft last van een irritant geluid en vraagt hier hoe dat evt. op te lossen is.
Lijkt me toch heel duidelijk een klusvraag.
Enige probleem is dat de topicstarter er zelf niets aan kan doen en afhankelijk is van zijn buren waar het geluid vandaan komt.
Maar dan kunnen er hier toch prima ideeën aangedragen worden om het probleem op te lossen?
 
  • Like
Waarderingen: Oscar W.
In welk deel van deze discussie wordt er gevraagd wat er zelf aan te doen is?
Ik lees alleen dit soort concrete vragen:
heb je misschien een idee wat voor soort vakman ik hiervoor zou kunnen inschakelen om te laten beoordelen of dit zo is?

Als je zelf van plan bent om te klussen door er b.v. een voorzetwand voor te zetten
dan is het een ander verhaal.
 
In welk deel van deze discussie wordt er gevraagd wat er zelf aan te doen is?
Zelf kan ik het niet oplossen, het technisch inzicht ontbreekt helaas. Dus ik zal toch een klusser of vakman, het is maar hoe je het noemt, moeten inschakelen om het probleem te verhelpen. Het is fijn dat ik nu weet in welke hoek ik moet zoeken. Maar goed, nu gaan we teveel off topic, dus zullen we het hier bij laten? Dank voor je inbreng,
 
Het forum is alleen bedoeld voor doe het zelf klusvragen. Dat is de reden waarom je de vraag krijgt wat je er zelf aan gaat doen.

Maar goed, dit soort geluidskwesties zijn altijd lastig. Als de buurman niet mee wil werken, kun je overwegen een geluidsdeskundige in te schakelen. Deze kan, al dan niet in overleg met de buurman, objectief vaststellen met een meting of er daadwerkelijk sprake is van geluidsoverlast van de afzuigkap in jouw woning en adviseren wat er eventueel aan kan worden gedaan.

Als er daadwerkelijk sprake is van geluidsoverlast van de afzuigkap, is het aan de buurman om dit op te lossen. Jij hebt alleen wel de bewijslast om objectief aan te tonen dat er sprake is van geluidsoverlast in jouw woning en dat deze afkomstig is van de buurman.

Het inschakelen van deskundigen is niet gratis, daarom is het altijd beter om een en ander in overleg op te lossen. Eventueel zou je nog kunnen voorstellen om samen een deskundige in te schakelen en dan de kosten daarvan samen te delen, of bijvoorbeeld te verdelen op basis van ongelijk.

Mocht de buurman helemaal niet meewerken, dan kun je overwegen zelf een rapport van een geluidsdeskundige te laten opmaken en dit vervolgens gebruiken voor verdere juridische stappen. Eventueel kun je ook nog even in overleg gaan met de rechtsbijstandsverzekering als je die hebt.
 
  • Like
Waarderingen: Oscar W.
Misschien moeten we het forum ook meer openstellen voor dit soort vragen maar dat is niet mijn taak.
Ik kan me zomaar voorstellen dat je geluidsoverlast voor een deel moet accepteren als je in een oud
pand gaat wonen. Ook zal b.v. een afzuigkap niet de hele dag draaien in de meeste gevallen.

In de "rijdende rechter" uitzendingen word regelmatig de term "geen overmatige overlast" gebruikt.
Dat zou hier ook zomaar van toepassing kunnen zijn.
 
Niet elk geluid dat je hoort, kan worden aangemerkt als overlast. Bepaalde geluiden van de buren heb je inderdaad te accepteren, waaronder leefgeluiden.
 
Om hier een bestand met geluid te uploaden is hier ook een mening over.
Zelf vind ik dat je van een zoekende dit soort vragen niet moet weren.
Bepaalde geluiden van de buren heb je inderdaad te accepteren, waaronder leefgeluiden.
Hoeveel decibel moet ja als buur accepteren. Elke vorm van geluid is te meten.
 
Geluidsoverlast is heel subjectief, geluid wat de een ervaart als overlast, merkt een ander nauwelijks op. Het gaat niet alleen om het aantal decibels, maar bijvoorbeeld ook over de frequentie en de duur van het geluid.
 
Ik kan me zomaar voorstellen dat je geluidsoverlast voor een deel moet accepteren als je in een oud
pand gaat wonen. Ook zal b.v. een afzuigkap niet de hele dag draaien in de meeste gevallen.
[/QUOTE
Voor de volledigheid: ik woon al 34 jaar in dit huis, niks aan de hand, natuurlijk normale leefgeluiden zoals traplopen, deuren, kranen etc. dat hoort er allemaal bij.Maar een afzuigkap die gemiddeld genomen aanstaat van 17.30 aan tot ca. 22.00 uur, en op zondagen de hele middag is toch echt een ander verhaal.
 
Fijn dat jullie allemaal meedenken.
Leefgeluiden: natuurlijk horen die erbij. Aan de andere kant wonen drie pubers dus ik weet ik alles over geluid dat je meekrijgt van traplopen, deuren, muziek etc. geen probleem voor mij.
Mijn vorige buren van het betreffende huis, die bijna 30 jaar naast mij hebben gewoond, gebruikten ook dagelijks hun afzuigkap tijdens het koken. Nooit iets gehoord.
Pas na ingrepen door de nieuwe buren is deze overlast ontstaan. Het is niet voor niets dat de nieuwe buurman die rubbers heeft geplaatst omdat hij ook kon horen, in mijn huis, dat het zijn afzuigkap is. Het is jammer dat hij vindt dat hij er genoeg aan gedaan heeft. En dat ze dat ding urenlang aan hebben staan.
Met de tips die ik hier heb gekregen over o.a. het luchtkanaal zal ik hem opnieuw benaderen.
 
Misschien moeten we het forum ook meer openstellen voor dit soort vragen maar dat is niet mijn taak.
Maar we kunnen ook wat minder de schoolmeester uithangen want af en toe is het vingertje wat opgestoken wordt, niet bevorderlijk voor de stemming. Gelukkig is het na mijn gesprek met Ralph al een stuk verbeterd, maar af en toe denk ik toch moet dat nou?
Heb je geen zin om te antwoorden, doe dit dan niet en houd het gezellig.
Want we zitten hier allemaal voor ons plezier en niet voor ergernis.
 
  • Like
Waarderingen: Oscar W.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via