Dubbel glas naar enkel glas?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Inderdaad, U leest het goed...
Ik heb in onze woning drie grote ramen van dubbel glas (veranda incl schuifdeur) die sinds lang voor onze aankoop vorig jaar stuk zijn: alle drie zitten ze met vocht tussen de beglazing en 1 van de drie heef een barst van links tot rechts.
Nu we toch volgend jaar gaan verbouwen en ik graag "iets" door het raam zou zien, everweeg ik om 1 glas van het dubbel glas te verwijderen, zodat ik de condens kan wegdoen en toch nog een jaar door het raam kan zien.
Wat betreft isolatie geen probleem, want de veranda wordt in de winter goed afgesloten.
heeft iemand een idee of dit kan? Of hoe ik dit best aanpak?
Dank voor de reacties!
Filip
 
Je kunt dubbelglas uit elkaar halen.
het hangt er een beetje vanaf of het oud of jong iso glas is, maar het kan.
Je moet echter wel de gehele ruit eerst uit het kozijn nemen en dan vanaf de zijkant met een speciaal apparaat met een zogezegd paddestoelblad van metaal erop beginnen.
Het apparaat trilt heen en weer tussen het glas en het alu frame zodat het los zal komen.
Wel een geduldig werkje
 
Veranda wordt quasi niet verwarmd in de winter.

Door de grootte van de ramen en het risico ervan lijkt eruithalen geen optie.
Zou het mogelijk zijn de verharde pasta in het kozijn weg te halen langs de gebroken kant, het ene raam voorzichtjes (verder) te breken en de stukken eruit te halen en daarna weer dichtmaken met pasta?
De ramen zijn ongeveer 30 jaar oud.

Dnak alvast voor de reactie!

Filip
 
Je wilt van condensatie af; als je er enkel glas inzet (en de rest van je woonkamer heeft isolatieglas) wordt dat de koudste plek, met een heleboel condensatie.

Gewoon weer passend isolatieglas laten plaatsen.
 
Condensatie op zich lig ik niet wakker van, wel de droogrest (kalk,...) die door de condesatie (ooit) tussen de twee ramen gevorm is geweest en waardoor ik niet veel zie door de ramen.

Aangezien we volgend jaar grondig herbouwen wil ik nu geen kosten maken en dacht ik dit voorlopig op die manier op te lossen en zo toch nog zicht te hebben op onze tuin voor een jaartje...
 
Indien je de gebroken ruit er wenst uit te halen zonder demonteren, dan loop je een groot risico dat ook de andere ruit breekt.

Als je volgend jaar toch gaat verbouwen, alles afplakken en laten zitten, dan maar even een troebel zicht zou ik zeggen
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via