Druppende rioleringsbuis

Vorig jaar een huis gekocht en dit over het hoofd gezien. Er was een rioleringsbuis in de kelder die was omhuld met duct tape. Na het verwijderen van de duct tape zag ik een "zachte" rioleringsbuis, waar langzaam water uitdruppelde, emmer van 10 liter per week denk ik. Hier heb ik vervolgens "Rubber Seal" van Bison ter vervanging de duct tape over gesmeerd. Dit heeft na verwachting tijdelijk gewerkt. Gisteren begon het opnieuw te druppelen. Nu zou ik dit graag groots willen aanpakken, door volledige buis te vervangen. Maar als er ideeën zijn om het met lagere kosten op te lossen laat ik mij graag door jullie informeren.

Ik zat zelf nog na te denken om Bitumenband te proberen.

Alvast bedankt voor alle tips!

Groeten,
Gerben

20230202_104649303.jpg 20230202_104654718.jpg 20230202_104704530.jpg 20230202_104745236_iOS.jpg 20230202_104750256_iOS.jpg
 
Beste, je spreekt van een zachte rioleringsbuis ? Naar mijn idee is het echter een gietijzeren buis.
Foto's van omwikkelingen met plakband zeggen niets over het lek of over de eventueel mogelijke wijze van herstellen.
Foto's van een blootgemaakte en gereinigde buis kunnen misschien wel helpen.
 
  • Like
Waarderingen: BenjaminsG
Hoi @Charel,

Dank je wel dat je zo snel reageert. Het is echter geen gietijzeren buis. Het lijkt meer een soort betonnen buis. Maar het materiaal kan ik zo niet achterhalen. Ik heb een stuk los gehaald zodat het beter te zien is.

20230202_123349359_iOS.jpg
 
Pak een magneetje en kijk wat van gietijzer is.
De tweede en derde foto lijken echt op gietijzer maar daar kunnen ze een ander materiaal in hebben aangebracht.
 
  • Like
Waarderingen: BenjaminsG
Hoi @Wgb ,

Ook dank je wel voor je snelle reactie, naïef dat ik ben dacht ik dat het misschien wel asbest zou kunnen zijn, maar het magneetje heeft inderdaad aan getoond dat het (giet)ijzer is (magneet toont dit aan dank je voor de tip), vergemakkelijkt dit de mogelijkheden of juist niet?

Groet,
Gerben
 
Ik zou alles van plakband wegnemen en de ganse omgeving van het lek schoonmaken/krabben/schuren.
Je moet met zekerheid kunnen achterhalen vanwaar het lek juist komt. Dat kan van een barst in de buis zijn of van corrosie (doorroesten) van het materiaal. Maar het kan ook zijn dat het lek afkomstig is vanuit de verbindingskraag.
Drie verschillende oorzaken met drie verschillende manieren van aanpak.
 
  • Like
Waarderingen: BenjaminsG
Hoi Henk, dank je wel voor je reactie. Hoe kun je zien dat het dunwandig gietijzer is. Het topic waarje naar verwijst lijkt, ook al heb ik er geen verstand van, een "dun" buisje. Als ik op die van mij tik klint het erg massief.
 
Je hebt gietijzeren buizen met wand wikte 1,5 cm dit is dikke gietijzer beetje bros grijs van kleur.
Maar je hebt ook dunner dan 5mm en als het in geroest is minder dat is dunwandig.
Maar net wat @Charel zei schoon krabben.
Vroeger deed ik er ook wel vetband om heen het blijft lapwerk.
Naamloos.jpg
 
  • Like
Waarderingen: BenjaminsG

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via