Doucheafvoer putje zit te laag

Al jaren aan het meelezen en dankbaar gebruik gemaakt van alle kennis op dit forum. Nu ben ik echter zelf tegen een situatie aan gelopen waar ik advies voor nodig heb. In onze toekomstige badkamer komt een doucheplaat van 1x1meter, zo'n kunsttegel waar het afschot zit ingebouwd. Die komt te liggen op een zwaluwstaart-betonvloertje met daarin een afvoerputje.

Vandaag even proefgepast, en het rubber van dat putje komt niet tegen de onderkant van de tegel aan. Er zit te veel ruimte tussen, zelfs bij stevig aantrekken van de schroeven. Oftewel, dat putje ligt te diep. Deze is in het beton ingestort en heeft maar een klein beetje speelruimte.

Hoe kan ik dit het beste oplossen om de boel waterdicht te krijgen? Het beton openslopen en het putje herpositioneren of vervangen? De betonvloer afschuren...? Alle advies welkom!

20240730_221901.jpg 20240728_161818.jpg 20240728_155454.jpg 20240728_155140.jpg 20240728_155136.jpg
 
Is dat.. waterdicht genoeg?
Het is een standaard maat putje (90mm) dus er zullen inderdaad wel losse rubbers te koop zijn in die maat, alshoewel misschien niet van deze fabrikant. Het rubber dat er nu op zit zit vastgelijmd, ik heb hem nog niet durven lostrekken.
 
Ik ben gegaan voor de oplossing van een epdm 90mm afdichtingsring van 5mm. Ook 3 mm geprobeert, maar daarmee werd de afvoer nog steeds relatief vrij ver omhoog en dus scheef getrokken. Goed getest natuurlijk maar na 2 gieters water was er geen druppeltje gelekt. Badkamer is nu afgetegeld en gekit, we gaan hem binnenkort in gebuik nemen!
 
  • Like
Waarderingen: Henk253

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via