Dikte OSB/underlayment plaat als ondervloer voor eiken

Status
Niet open voor verdere reacties.
Vloerdelen van massief eiken 15 mm dik biij 12 cm breed. Partij bestaat uit verschillende lengtes wel met messing en groef rondom. Om grote zaagverliezen te voorkomen wil ik een ondervloer van OSB of underlayment eronder maken. Balken met HOH afstand van 60-61 cm.

a) is er een verschil qua sterkte tussen OSB en underlayment
b) welke dikte moet ik nemen om te zorgen dat op de kopse kanten van de delen die tussen balken uitkomen ik voldoende sterkte heb om doorbuigen te voorkomen..( goede voornemens nog niet uitgekomen het moet aardig wat gewicht kunnen hebben :lol: )

alvast bedankt mensen !
 
Tong en groef wordt volgens mij alleen bij underlayment gebruikt, anders heet het veer en groef.
Ik ben niet zo wild op osb plaat, bij een vochtige kruipruimte gaat het nogal snel rotten/schimmelen, ik vind underlayment beter vochtbestendig en sterker.

Met heel veel geluk zou de tong en groefverbinding gebruikt kunnen worden, de naad van de platen moet op de balken komen voor de sterkte van de vloer, dat komt zelden goed uit bij bestaande woningen, een tong en groef verbinding naast de balken gaat doorveren.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
2
Weergaven
646
  • Gesloten
Reacties
0
Weergaven
417
  • Hebeentuin
  • Vloeren
  • 16
  • 290
Reacties
16
Weergaven
290
Reacties
1
Weergaven
628
  • Gesloten
  • muurtjedoen
  • Vloeren
  • 7
  • 1K
Reacties
7
Weergaven
1K
Vloeren
Boertje125

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via